Parkinsonov syndróm (Parkinson)

Parkinsonov syndróm

Charakteristika programu Parkinsonov syndróm (Parkinson): Parkinsonský syndróm (Parkinson) čiže hypokineticko-rigidný či hypokineticko-hypertonický syndróm patrí medzi extrapyramídové syndrómy a vzniká pri nigrostriatálnom deficite dopamínu, pri blokáde dopamínových receptorov či pri poškodení putamen.
Rozoznávame primárny (Parkinsonova choroba a iné neurodegeneratívne choroby) a sekundárny Parkinsonov syndróm (poliekový, vaskulárny, toxický, pri metabolických ochoreniach, pri endokrinopatii, posttraumatický, pri normotenznom hydrocefale). Parkinson sa prejavuje zmenšením rozsahu, spomalením a sťažením štartov pohybov, triaškou, poruchou chôdze, obmedzením mimiky tváre, poruchami písma, reči a i.

Využitie magnetoterapia pri Parkinsonovom syndróme

Pri Parkinsonovom syndróme je rehabilitačná liečba pomocou nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag a spôsob aplikácie obdobná ako pri všetkých degeneratívnych ochoreniach centrálneho nervového systému (napr. pri roztrúsenej sklerózy ...). Aplikujeme na celú oblasť chrbtice a hlavy denne a opakovane programy "degenerácia CNS", uprednostňujeme nižšie a stredné frekvencie 2 - 25 Hz na miernenie rigidity a striedame so stimulačnými frekvenciami.

Aplikácia magnetoterapie pri Parkinsonovom syndróme

Pri Parkinsonovom syndróme aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25 a 50-81Hz s vazodilatačným, myorelaxačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Magnetoterapia a Parkinsonov syndróm - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Parkinsonovom syndróme? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Parkinsonovom syndróme.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz