Regenerácia

Regenerácia

Charakteristika programu regenerácia: Tento program slúži na urýchlenie regenerácie po fyzickej práci a športe a cielenej príprave pred ďalším športovým výkonom. Tým predchádza vzniku úrazov a ďalšiemu poškodzovaniu organizmu.

 

 Cieľ aplikácie magnetoterapie pri regenerácii

Pri regenerácii je cieľom aplikácie magnetoterapie zlepšenie prísunu okysličenej krvi, živín a odstránenie kyslých metabolitov, ktoré urýchlia proces regenerácie a obnovy energetických zásob vo svale. A tým pomôcť vytvoriť optimálne podmienky pre ďalší fyzický výkon.

Význam regenerácie

Úrazovosť v športe je problémom ako vo vrcholovom športe, tak aj v rekreačnom športe. Ide o stav, keď momentálna výkonnosť organizmu nezodpovedá požadovanému výkonu a dôjde k zlyhaniu tkaniva. Ak je poškodenie veľké, vzniká úraz, pokiaľ ide o menšie lokálne preťaženie, vzniká mikrotraumum. Vonkajšie mierne násilie spôsobuje lokálnu reakciu. Trvalé preťažovanie vyvolá vnútornú mikrotraumatizáciu tkaniva v dôsledku opakovaného zaťaženia na úrovni maxima bez adekvátnej možnosti regenerácie. V dôsledku preťažovania vznikajú v postihnutých tkanivách (svaly, väzy, kosti) mikrotraumy, dystrofické zmeny so zreteľnou poruchou prekrvenia a edém, ktorý zhoršuje celý stav tým, že obmedzuje prekrvenie postihnutej oblasti a vedie k progresii dystrofických zmien - trhlinky, rezíduá po hematómoch, aseptické nekrózy a degeneratívne zmeny spojivového tkaniva. Medzi príznaky poškodenia patrí bolesť, opuch a porucha funkcie v postihnutej oblasti. Neskôr so objavujú závažnejšie príznaky ako deformity kĺbov, ruptúry šliach a pod. K všeobecným zásadám, ktoré môžu znížiť riziko mikrotraumatov, patrí dôsledné liečenie a doliečenie všetkých poranení vrátane minimálnych mikrotraumatov a zaradenie regenerácie do procesu tréningu aj pretekania (Kučera).

Regenerácia po športovom zranení je rovnako dôležitá pre konečný stav liečby ako prvotné ošetrenie. K najčastejším športovým úrazom okrem zlomenín patria vyvrtnutia, vykĺbenia, výrony, pomliaždeniny. Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag mierni bolesti, urýchľuje hojenie poškodeného väziva, urýchľuje vstrebávanie krvných výronov a návrat plnej hybnosti.

Využitie magnetoterapie pri regenerácii

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je optimálna rehabilitačná metóda, ktorá vedie k okamžitej vazodilatácii, zvýšenému prísunu kyslíka a živín do exponovaných svalov, urýchľuje vyplavenie kyslých metabolitov a pritom tlmí bolesť, pôsobí protiopuchovo a uvoľňuje kŕče a kontraktúry, urýchľuje liečbu a doliečenie úrazov a mikrotraumatov a predchádza ďalšiemu poškodeniu. Dnes je magnetoterapia bežnou výbavou väčšiny športových klubov i jednotlivcov a výhodou je možnosť regenerácie v domácich podmienkach.

Aplikácia magnetoterapie pri regenerácii

Pri regenerácii aplikujeme na danú oblasť vazodilatačné a stimulačné frekvencie na podporu regenerácie skladacím plochým aplikátorom, alebo solenoidom a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Magnetoterapia a regenerácia - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri regenerácii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri regenerácii.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz