Rekonvalenscencia

Rekonvalenscencia

Charakteristika programu rekonvalescencia: Rekonvalenscencia alebo tiež zotavovanie je obdobie medzi vymiznutím hlavných príznakov choroby a úplným uzdravením. Počas rekonvalescencie dochádza k úprave funkcií organizmu poškodených chorobou. Môže sa jednať buď o obnovu alebo opravu poškodených tkanív, ako napr. obnovenie energetických zásob tuku či tvorba definitivných jaziev po úrazoch, alebo o adaptáciu organizmu na stratu funkcie, ako napr. adaptácia na stratu končatiny. Obdobie rekonvalescencie je rôzne dlhé podľa typu poškodenia a v tejto dobe je organizmus stále ešte oslabený a zvýšene citlivý a vnímavý na ďalšie poškodzujúce faktory. Dobu rekonvalescencie je vhodné podporou hojenia skrátiť na nevyhnutné minimum a zabrániť tak opätovnému ochoreniu a urýchliť návrat plnej funkcie.

Využitie magnetoterapie pri rekonvalescencii

Pri rekonvalescencii je zlepšenie látkovej výmeny a mikrocirkulácie v tkanivách základnou podmienkou na stimuláciu procesov hojenia. Urýchlenie hojenia a regenerácie po aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie je preukázané na kostiach aj na mäkkých tkanivách a je vysvetľované nešpecifickým podráždením cytoplazmatickej membrány, kde dochádza k aktivácii metabolického reťazca, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP/cGMP a ďalej zvýšená aktivácia osteoklastov v prípade hojenia kostí. Prístroje radu Biomag pozitívne ovplyvňujú zápaly sterilné (reumatické ochorenia), aj zápaly mikrobiálne a ich hojenie. Hojivý, regeneračný efekt je súhrnom ďalších čiastkových efektov a podporuje prirodzenú schopnosť organizmu v rekonvalescencii hojiť sa a regenerovať.

Aplikácia magnetoterapie pri rekonvalescencii

Pri rekonvalescencii aplikujeme programy vo frekvenčnom rozsahu 2 - 25 Hz, kde sa prejaví bolesť tlmiaci efekt, tak vazodilatačný ako aj hojivý efekt. Následne môžeme na rekonvalescenciu striedať s vyššími stimulačnými frekvenciami 36 - 44 Hz.. Aplikujeme lokálne na postihnuté časti tela a podľa potreby kombinujeme s cielenými programami podľa jednotlivých diagnóz.

Magnetoterapia a rekonvalescencia - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri rekonvalescencii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri rekonvalescencii.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz