Reumatizmus mimokĺbový

Reumatizmus mimokĺbový

Charakteristika programu mimokĺbový reumatizmus: Ide o zápalové ochorenia mäkkých tkanív a kĺbových puzdier ale aj ostatných tkanív, kde aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme

Pri mimokĺbovom reumatizme je cieľom aplikácie tlmiť zápalové prejavy a bolesť. Ďalej je cieľom vytvárať lepšie metabolické podmienky na hojenie, regeneráciu a normálnu funkciu postihnutých tkanív.

Využitie magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme

Mimokĺbový reumatizmus zahŕňa rad bolestivých zápalových syndrómov pohybovej sústavy. U mimokĺbového lokalizovaného reumatizmu ide o postihnutie šliach (tendinopatia), šľachovej pošvy (tenosynovitída), úponov šliach a väzov (inzerčná tendinopatia), šľachových vačkov (burzitída), svalov (myogelóza) a podkožného a tukového väziva (fibrozitída a panikulóza).
Najčastejšou etiológiou poškodenia je mikrotraumatizácia následkom preťažovania (jednostranná nadmerná dlhodobá záťaž), kedy môže dôjsť k zápalu s fibrotickým hojením a i., poškodenie býva tiež súčasťou infekčných a autoimunitných systémových ochorení a tiež metabolických a endokrinných porúch. Mimokĺbový celkový reumatizmus (reumatická polymyalgia, temporálna artritída, fibromyalgia) - prejavuje sa difúznou muskuloskeletálnou bolesťou a stuhnutosťou, bodmi citlivými na tlak, bolesťou šije, bedrovej krajiny a i.
Pri mimokĺbovom reumatizme je často zvýšená centrálna citlivosť a možno vypozorovať vplyv stresu, vplyv zmien počasia, objavujú sa poruchy spánku, depresie, tenzie, chronická únava a i. Regionálne bolestivé syndrómy s výraznou bolesťou pri pohybe môžu viesť až k irevenzibilným atrofickým zmenám s obmedzením funkcie končatiny a pod.

Liečebne sa pri mimokĺbovom reumatizme využíva cielená pohybová aktivita, inokedy kľudový režim s odstránením záťaže a včasné začatie rehabilitácie (magnetoterapia, ultrazvuk, tepelné procedúry) až k psychoterapii a farmakoterapii (analgetiká, NSA, antidepresíva).

Pri všetkých druhoch poškodenia sa pri mimokĺbovom reumatizme pozitívne uplatní aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag s využitím protibolestivého, myorelaxačného, protizápalového a vazodilatačného efektu.

Aplikácia magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme

Pomocou programu mimokĺbový reumatizmus aplikujeme lokálne protibolestivé a spasmolytické nižšie frekvencie a kombinujeme s vazodilatačnými a hojivými na doliečovanie a prevenciu atakov ochorenia.

Magnetoterapia a mimokĺbový reumatizmus - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri mimokĺbovom reumatizme.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz