Svalová únava

Muscle fatique and treatment with magneto therapy Biomag

Charakteristika programu svalová únava: Únava svalov po tréningu, po ťažkej fyzickej práci a pri stavoch vyčerpanosti obmedzuje ďalšie fyzické aktivity a pri nedostatočnej regenerácii vedie k mikrotraumatom a chronickému poškodeniu.

 

 

 

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri svalovej únave

Cieľom aplikácie pri svalovej únave je zmierniť bolesť a vytvoriť metabolické podmienky pre urýchlenú regeneráciu svalov.

Popis svalovej únavy

Sval potrebuje pre svoju prácu kyslík a je limitovaný stavom energetických zásob glykogénu. V prípade zvýšenia intenzity aeróbnej záťaže, ktorá vyžaduje väčšie dávky kyslíka, než je transportný systém schopný zabezpečiť, prechádza pracujúce svalové tkanivo na anaeróbny spôsob získavania energie. Dochádza k nadprodukcii laktátu a rozvoju metabolickej acidózy. Laktát znižuje mobilizáciu tukových rezerv a vedie k väčšiemu uplatneniu glykogénu ako zdroju energie. Limitujúcim faktorom je potom kritický pokles glykogénových zásob a nasledujúca hypoglykémia predovšetkým v CNS. Dôsledkom je pokles glykolýzy so znížením tvorby ATP a CP. Acidóza zhoršuje podmienky pre vznik a vedenie svalových potenciálov, zhoršuje kontraktilitu svalstva. Potom hovoríme o fyziologickej svalovej únave, ktorú pociťujeme ako ťažobu, slabosť, prípadne bolesť alebo stuhnutie kostrových svalov. Unavené, vyčerpané svaly majú sklon ku trasu a kŕčom. Pri svalovej únave sa prejavuje pokles svalovej sily, strata rýchlosti a jemnej koordinácie pohybov (Nauza). Pri opakovanej pohybovej činnosti, kedy prestávky nie sú dostatočné na to, aby nastalo úplné zotavenie, nastáva akútna patologická únava (Máček, Vávra), ktorá môže končiť zlyhaním krvného obehu a smrťou a pri chronickej patologickej únave môže viesť k zmenšeniu a atrofii svalových vlákien, ktoré sú nahradzované väzivovým tkanivom.

Využitie magnetoterapie pri svalovej únave

Pri svalovej únave je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag optimálna rehabilitačná metóda, ktorá vedie k okamžitej vazodilatácii, zvýšenému prísunu kyslíka a živín do exponovaných svalov, urýchľuje vyplavenie kyslých metabolitov a pritom tlmí bolesť a uvoľňuje kŕče a kontraktúry. Tým dochádza k zníženiu svalovej únavy. Aplikujeme na danú oblasť vazodilatačné a stimulačné frekvencie na podporu regenerácie plochým aplikátorom a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Magnetoterapia a svalová únava - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri svalovej únave? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri svalovej únave

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz