Vazodilatácia - zlepšenie prekrvenia

Vazodilatácia - zlepšenie prekrvenia

Charakteristika programu vazodilatácia - zlepšenie prekrvenia: Nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole prístrojov Biomag zlepšuje prekrvenie ovplyvnením polarizácie červených krviniek kladným nábojom. Pôsobí proti tzv. peniažkovaniu (zhlukovaniu) erytrocytov, spôsobí ich opätovné rozptýlenie a tým zväčšuje plochu schopnú viazať a prenášať kyslík. Krv, ktorá prešla vytvoreným magnetickým poľom, vykazuje väčšiu schopnosť viazať kyslík (lepšie sa okysličovať). Polarizácia krviniek ovplyvňuje svalový tonus ciev, tepien a vlásočníc - dôjde k ich rozšíreniu (vazodilatácii) a tým k dokonalému zásobeniu tkanív okysličenou krvou a živinami a k rýchlejšiemu odvodu toxických látok mimo bunky. Významne sa zvyšuje parciálny tlak kyslíka.

Využitie magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia pozitívne ovplyvňuje plasticitu krviniek. Pružnejšie krvinky sa lepšie prispôsobujú "prekážkam" v cievnom riečisku. Vplyvom magnetického poľa sa zároveň znižuje riziko tvorby krvných zrazenín (trombov). Pri pôsobení nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie dochádza k aktivácii parasympatika a k efluxu Ca2 + iónov, čo vedie k povoleniu svaloviny ciev (najmä prekapilárnych zvieračov ) a k následnej vazodilatácii. To všetko má vplyv na harmonizáciu srdcovej činnosti, obeh a krvný tlak (Chvojka).

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag sa osvedčuje pri ľahkých formách ischemickej choroby srdca a ischemickej choroby dolných i horných končatín, pri nehojacich se bercových vredoch a všetkých poruchách prekrvenia. Nedochádza k rekanalizácii už uzavretých ciev, ale značne sa rozširuje kolaterálne riečisko v koži a vo svalovom tkanive. Vazodilatačný účinok je žiaduci na všetky postihnutia cievneho systému, kde je sťažený prietok okysličenej krvi - t.j. pri ischemických ťažkostiach končatín, srdca, mozgu. Teda všade tam, kde zvýšené zásobenie kyslíkom pomáha hojiť a zlepšovať funkciu tkanív a orgánov a zároveň pôsobí protizápalovo.

Aplikácia magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia

Na zlepšenie prekrvenia aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag vo frekvenčnom rozsahu 36 - 44 Hz lokálne na postihnuté časti tela a podľa potreby kombinujeme s cielenými programami podľa jednotlivých diagnóz.

Magnetoterapia a zlepšenie prekrvenia - Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia.

Položky označené * sú povinné.

2013 © Karel Hrnčíř - Biomag  |   Webdesign & SEO: www.eStudio.cz