Akútne poranenie krčnej chrbtice a použitie nízkoenergetickej vysokofrekvenčnej elektromagnetickej pulznej terapie

Editor: | 6. decembra 2018

D. F. Nolan, K. Moore, M. Codd, C. Barry, P. O´Connor a R. J. Coughlan, Mater Misericordiae Hospital, Ireland

Štandardná liečba akútneho poranenia krčnej chrbtice (mäkký golier a analgézia) je často neúspešná. Pri pulznej elektromagnetickej terapii (PEMFA) boli preukázané hojivé a protizápalové účinky. Táto štúdia skúma vplyv PEMT na akútny syndróm poranenia krčnej chrbtice. Polovica zo 40 pacientov zaradených do štúdie dostávala aktívnu terapiu PEMT. Druhá polovica s liečbou placebom dostala inštrukcie nosiť doma osem hodín denne golier a bola im odporučená mobilizácia krku. Po 2 a 4 týždňoch sa u aktívne liečenej skupiny významne zlepšila bolesť (vizuálna analógová stupnica). Pritom skupina s aktívnou liečbou mala horšiu pohyblivosť na vstupe do štúdie ako skupina s placebom (p <0,5). Po 12 týždňoch mala skupina s aktívnou liečbou akútneho poranenia krčnej chrbtice preukázateľne lepšie výsledky ako skupina s placebom.

Záver: PEMFA je bezpečná na domáce použitie. Štúdia naznačuje, že PEMFA má blahodarné účinky pri liečbe akútneho poranenia krčnej chrbtice.

Magnetoterapia a akútne poranenie krčnej chrbtice – Vaše otázky

Zaujali Vás pozitívne účinky magnetoterapie na akútne poranenie krčnej chrbtice? Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na akútne poranenie krčnej chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na akútne poranenie krčnej chrbtice.

Súvisiace diagnóza: Bolesti krčnej chrbtice

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)