Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)

Popis Alzheimerovej demencie (tzv. Alzheimera): Ide o neurodegeneratívne ochorenie mozgu, pri ktorom dochádza k postupnej demencii. Alzheimerova demencia vedie k rozpadu nervových vlákien, nervových buniek a k zmene látkovej činnosti mozgu v dôsledku ukladania patologických proteínov. To vedie k atrofii mozgu, tvorbe beta-amyloidu, formácii plaku, úbytku acetylcholínu, sterilnému zápalu a pôsobením voľných kyslíkových radikálov k zániku neurónov. V súčasnosti vedie liečba Alzheimerovej demencie skôr k spomaľovaniu postupu choroby a zameriava sa na zlepšenie metabolizmu mozgu, hormonálnu terapiu, inhibíciu acetylcholínesterázie a podávanie látok s protizápalovým a doplnkovo aj antioxidačným efektom.

Využitie magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii

K doplnkovej liečbe Alzheimerovej demencie patrí aj rehabilitácia, v rámci ktorej je možné aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu, ktorá svojím vazodilatačným a protizápalovým efektom zlepšuje prísun živín a kyslíka do nervového systému a podieľa sa na spomaľovaní progresie ochorenia a stabilizovaní zdravotného stavu. Vyššie stimulačné frekvencie vedú k priamej stimulácii nervovej aktivity.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag sme kúpili asi pred 10 rokmi. Vtedy diagnostikovali mojmu manželovi Alzheimerovu chorobu. Zariadenie používate skoro každý deň. Ja na chrbát a ruky. Sme s ním veľmi spokojní.

Eva Tvrdoňová, Soblahov

Pulznú magnetoterapiu používa takmer celá rodina. Moja matka sa vďaka nej dokonca vyliečila z ťažkej choroby. Dnes má pulzná magnetoterapia u nás doma nezastupiteľnú úlohu, plní vlastne funkciu akéhosi „domáceho lekára“.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

Aplikácia magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii

Pri Alzheimerovej demencii aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25Hz a 50-81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zápal – protizápalový účinok
  • Medical program
  • Zlomeniny
  • Osteoporóza, osteochondróza
  • Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia
  • Bolestivé stavy

Magnetoterapia a Alzheimerova demencia

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.