Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)

Editor: | 6. decembra 2018

Popis Alzheimerovej demencie (tzv. Alzheimera): Ide o neurodegeneratívne ochorenie mozgu, pri ktorom dochádza k postupnej demencii. Alzheimerova demencia vedie k rozpadu nervových vlákien, nervových buniek a k zmene látkovej činnosti mozgu v dôsledku ukladania patologických proteínov. To vedie k atrofii mozgu, tvorbe beta-amyloidu, formácii plaku, úbytku acetylcholínu, sterilnému zápalu a pôsobením voľných kyslíkových radikálov k zániku neurónov. V súčasnosti vedie liečba Alzheimerovej demencie skôr k spomaľovaniu postupu choroby a zameriava sa na zlepšenie metabolizmu mozgu, hormonálnu terapiu, inhibíciu acetylcholínesterázie a podávanie látok s protizápalovým a doplnkovo aj antioxidačným efektom.

Využitie magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii

K doplnkovej liečbe Alzheimerovej demencie patrí aj rehabilitácia, v rámci ktorej je možné aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu, ktorá svojím vazodilatačným a protizápalovým efektom zlepšuje prísun živín a kyslíka do nervového systému a podieľa sa na spomaľovaní progresie ochorenia a stabilizovaní zdravotného stavu. Vyššie stimulačné frekvencie vedú k priamej stimulácii nervovej aktivity.

Skúsenosti pacientov

Pulznú magnetoterapiu používa takmer celá rodina. Moja matka sa vďaka nej dokonca vyliečila z ťažkej choroby. Dnes má pulzná magnetoterapia u nás doma nezastupiteľnú úlohu, plní vlastne funkciu akéhosi „domáceho lekára“.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

Prístroj Biomag sme kúpili asi pred 10 rokmi. Vtedy diagnostikovali mojmu manželovi Alzheimerovu chorobu. Zariadenie používate skoro každý deň. Ja na chrbát a ruky. Sme s ním veľmi spokojní.

Eva Tvrdoňová, Soblahov

Aplikácia magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii

Pri Alzheimerovej demencii aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25Hz a 50-81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva
  • Bolesti kĺbov
  • Zlomeniny
  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)
  • Regenerácia
  • Dna

Magnetoterapia a Alzheimerova demencia

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Alzheimerovej demencii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.