Angína, chrapot, katary horných dýchacích ciest (KHCD)

Editor: | 25. mája 2020

Bolí vás v krku, máte chrapot, nádchu, zväčšené uzliny a horúčku? Môže ísť o angínu alebo katary horných dýchacích ciest. Práve pri podozrení na angínu je odporúčané zájsť k lekárovi, aby sa zabránilo prípadným komplikáciám.

Angína, chrapot, KHCD
Obrázok: Angína, chrapot, katary horných dýchacích ciest (KHCD)

Hľadáte riešenie angíny, chrapotu?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis angíny, chrapotu, katarov horných dýchacích ciest (KHCD) a príčiny vzniku

Angína (tonzilitída) je zápal krčných mandlí. Príznakom je silná bolesť pri prehĺtaní, chrapot, nevoľnosť, zdurené uzliny. Na príčine sú baktérie (najčastejšie z rodu Streptococcus), vírusy či kvasinky.

Ide o ochorenie nákazlivé, prenáša sa vzduchom, kvapôčkovou infekciou. Nie je vhodné ju podceňovať, pretože môže mať vážne komplikácie ako absces, zlyhanie obličiek, reumatickú horúčku.

Prechladnutie, nádcha a ďalšie nekomplikované katary horných dýchacích ciest (KHCD) sú všade vo svete hlavnou príčinou infekčnej chorobnosti.

Prejavujú sa kašľom, bolesťami v krku, nádchou a horúčkou. Ďalej môže byť prítomná bolesť svalov, pocity únavy, bolesti hlavy a strata chute do jedla.

Prevažne tie, ktoré sú vyvolané ľudskými rinovírusmi (HRV), môžu viesť k druhotným závažným komplikáciám.

U detí to sú najčastejšie zápaly stredného ucha, sinusitídy, zápaly priedušiek, astma a cystické fibrózy s postihnutím dolných dýchacích ciest.

Infekcie vyvolané rinovírusmi (HRV) sú závažné predovšetkým u starších osôb, osôb po transplantáciách, novorodencov a u malých detí.

Liečba angíny, chrapotu, katarov horných dýchacích ciest – zbavte sa ťažkostí

V prípade angíny, kedy pôvodcom je baktéria, sú odporúčané cielené antibiotiká. Pri častom opakovaní môže byť v niektorých prípadoch odporučené chirurgické odstránenie mandlí.

Na bolesť krku je vhodný Priessnitzov obklad.

V súčasnosti nie sú známe lieky, ktoré by skracovali dobu trvania infekcie, ktoré sú vyvolané ľudskými rinovírusmi (HRV).

Liečba je zameraná na potlačenie symptómov. K tomu sa používajú analgetiká, lieky, ktoré uľavujú od bolesti a antipyretiká, ktoré znižujú horúčku (napríklad Ibuprofen). Ďalej je podstatný odpočinok a dostatočný pitný režim.

Aplikácie 3D pulznej terapie Biomag môžu pozitívne ovplyvniť rad symptómov týchto ochorení a to hlavne opuchy slizníc, ďalej urýchľujú reparáciu riasinkového epitelu, rozširujú dýchacie cesty, tlmia zápal.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Riasinkový epitel – bunkové výbežky na epitelových bunkách, ktoré posúvajú hlien a nečistoty smerom von.
 • Laryngitída (laryngitis) – ide o zápal hrtana (horného úseku dýchacích ciest).
 • Absces – jedná sa o chorobnú dutinu, ktorá vznikla zápalom a je vyplnená hnisom.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade angíny, chrapotu, katarov horných dýchacích ciest (KHCD)?

 • Pôsobí proti opuchom, urýchľuje hojenie slizníc.
 • Uľavuje od niektorých symptómov a urýchľuje rekonvalescenciu.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s angínou, chrapotom a katarmi horných dýchacích ciest spočívajú v protiedémovom (protiopuchovom) efekte a efekte regeneračnom na postihnuté sliznice.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj pravidelne používam na únavu po športe, na bolesti hlavy a krčnej chrbtice, a tiež na nachladnutie.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Prístroj používame denne. Najviac mamička, ktorá sa lieči s osteoporózou a bronchiálnou astmou. Príležitostne ho používame všetci na prechladnutie, priedušky, bolesti hlavy.

Jana Machalová, Bučovice

Trpela som veľkými bolesťami kolenných kĺbov, mám artrózu. Po intenzívnej liečbe „Biomagom“ sa bolesti začali znižovať, postupne ustali. Prístroj nám zabral aj na nádchu a prechladnutie a bolesť zubov.

Paní Pavlíková, Havířov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.