Artralgia či artróza ramenného kĺbu

Charakteristika artralgie (artróza ramenných kĺbov): Je to degeneratívne kĺbové ochorenie. Artralgia postihuje prvotne kĺbovú chrupavku a po jej poškodení reagujú okraje postihnutého kĺbu tvorbou výbežkov. Druhotne môžu byť vďaka artralgii poškodené aj väzy a mäkké tkanivá okolo kĺbu. Poškodenie vedie k deformácii kĺbov, obmedzeniu hybnosti a k bolestivosti. Na vývoji artralgie (artrózy ramena) sa podieľa starnutie, vrodené zmeny kĺbov, traumatické zmeny, preťažovanie, metabolické vplyvy a i. Liečba je komplexná – medikamentami, chirurgická, korekčná, rehabilitačná a kúpeľná.

Využitie magnetoterapie na artralgiu (artrózu ramena)

Ide o jednu zo základných diagnóz použitia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. S úspechom sa využíva jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Skúsenosti pacientov

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kríž

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Aplikácia magnetoterapie na artralgiu (artrózu ramena)

Magnetoterapiu na artralgiu (artrózu ramenných kĺbov) aplikujeme pomocou špeciálneho aplikátora na rameno alebo solenoidu. Spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Tenisový lakeť
  • Karpálny tunel
  • Poruchy prekrvenia horných končatín (ischemická choroba horných končatín)
  • Bolesti po amputácii
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená)

Magnetoterapia a artralgie (artróza ramena) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe artrózy ramena? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze ramena (artralgie).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.