Artralgia či artróza ramenného kĺbu

Editor: | 14. augusta 2019

Bolí vás rameno v pokoji alebo pri záťaži? Bolesti sú mierne alebo aj prudké a dokonca ovplyvňujú váš spánok? Najmä tie dlhodobé nezanedbajte! Dôležité je zistiť včas ich príčinu na to, aby mohla začať úspešná liečba.

Artralgia či artróza ramenného kĺbu
Obrázok: Artralgia či artróza ramenného kĺbu

Hľadáte riešenie artralgie ramena?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis artralgie či artrózy ramena a príčiny vzniku

Artralgia ramenného kĺbu predstavuje bolestivosť kĺbu v pokoji alebo pri záťaži.

Artralgia predstavuje bolestivý stav, ktorý je príčinou obmedzenia pohybu. Vedie k strate chrupavky kĺbu, dochádza k nárastu kostného tkaniva v okolí kĺbu. Výrastky kostného tkaniva spôsobujú bolesť, ktorá sa s rozvojom ochorenia stupňuje.

Príčiny bolesti môžu byť:

 • infekčné,
 • zápalové,
 • degeneratívne,
 • endokrinné,
 • metabolické.

Objavuje sa najčastejšie vo vyššom veku a je spojená s nadmernou záťažou ramenného kĺbu, predovšetkým dlhodobého charakteru.

Úlohu v rozvoji ochorenia zohráva taktiež nadváha a obezita.

Medzi najčastejšie príčiny artralgie patrí tiež artróza, ďalej potom revmatoidná artritída a osteoartritída. Artritídy a artrózy sú často sprevádzané okrem bolesti aj známkami zápalu.
Artróza ramenného kĺbu čiže omarthrosis je izolovaný prejav artrózy na hornej končatine. Ide o degeneratívne postihnutie, u ktorého sa vyskytujú zápalové prejavy mäkkých štruktúr kĺbu.

Liečba artralgie či artrózy ramena – zbavte sa bolesti

Liečba artralgie ramenného kĺbu závisí od konkrétnej príčiny bolestí. Vždy však zahŕňa úpravu režimu pacienta, v akútnom štádiu sa často jedná o kľudový režim.

Cieľom liečby je zmiernenie bolesti a spomalenie rozvoja artrózy ramenného kĺbu.

Na zmiernenie bolesti a zápalu je nasadzovaná liečba nesteroidovými antireumatikami. Je započatá aktívna rehabilitácia bez záťaže a fyzikálna terapia v podobe ultrazvukovej terapie, elektroterapie a 3D pulznej terapie.

V pokročilých štádiách je často nutné riešiť artrózu ramenného kĺbu operačným zákrokom.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť dôsledky artralgie či artrózy ramenných kĺbov. Môže pomôcť predísť chirurgickému zákroku či ho oddialiť.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidové liečivo pôsobiace proti bolesti, prejavom zápalu a horúčke.
 • Omarthrosis – artróza ramenného kĺbu.
 • Reumatoidná artritída -zápalové autoimunitné ochorenie veľkých i malých kĺbov prejavujúce sa zápalom a bolesťou kĺbov.
 • Osteoartritída – degeneratívne ochorenie veľkých kĺbov.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade artralgie či artrózy ramena?

 • Pomáha tlmiť bolesti spojené s artrózou či artralgiou.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Uľahčuje pohyblivosť kĺbu.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na artrózu kĺbov sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná na Sienskej univerzite v roku 2016 potvrdzuje významné zníženie bolesti u pacientov trpiacich artrózou kolenného kĺbu, ktorým bola aplikovaná práve 3D pulzná terapia. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť zmierniť problémy spojené s artrózou kĺbov. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kríž

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.