Artralgia či artróza ramenného kĺbu

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika artralgie (artróza ramenných kĺbov): Je to degeneratívne kĺbové ochorenie. Artralgia postihuje prvotne kĺbovú chrupavku a po jej poškodení reagujú okraje postihnutého kĺbu tvorbou výbežkov. Druhotne môžu byť vďaka artralgii poškodené aj väzy a mäkké tkanivá okolo kĺbu. Poškodenie vedie k deformácii kĺbov, obmedzeniu hybnosti a k bolestivosti. Na vývoji artralgie (artrózy ramena) sa podieľa starnutie, vrodené zmeny kĺbov, traumatické zmeny, preťažovanie, metabolické vplyvy a i. Liečba je komplexná – medikamentami, chirurgická, korekčná, rehabilitačná a kúpeľná.

Využitie magnetoterapie na artralgiu (artrózu ramena)

Ide o jednu zo základných diagnóz použitia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. S úspechom sa využíva jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Skúsenosti pacientov

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kríž

Aplikácia magnetoterapie na artralgiu (artrózu ramena)

Magnetoterapiu na artralgiu (artrózu ramenných kĺbov) aplikujeme pomocou špeciálneho aplikátora na rameno alebo solenoidu. Spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artralgia či artróza ramenného kĺbu
  • Zápaly kĺbov ruky a zápästia
  • Karpálny tunel
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Poruchy prekrvenia horných končatín (ischemická choroba horných končatín)
  • Bolesti po amputácii

Magnetoterapia a artralgie (artróza ramena) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe artrózy ramena? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze ramena (artralgie).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.