Artróza bedrových kĺbov

Editor: | 29. augusta 2019

Trpíte bolesťami v bedrách? Vystreľuje vám bolesť do oblasti bedrovej chrbtice, slabín alebo ku kolennému kĺbu? Pravdepodobne trpíte artrózou bedrových kĺbov. Príznaky sa môžu zhoršiť natoľko, že sa bolesť objaví pri obyčajnom dotyku alebo dokonca aj v pokoji.

Obrázok: Artróza bedrových kĺbov

Hľadáte riešenie artrózy bedra?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis artrózy bedra a príčiny vzniku

Artróza bedrového kĺbu – čiže koxartróza, je degeneratívne ochorenie bedrového kĺbu vznikajúce opotrebením kĺbovej chrupavky.

Kostné tkanivo tvorí výrastky spôsobujúce bolesť. Bolesti sú veľmi silné a stupňujú sa s rozvojom ochorenia. Obvykle sú z počiatku spojené s námahou, v neskorších štádiách ochorenia sa objavujú aj v pokoji.

Artróza bedrového kĺbu spôsobuje závažné obmedzenia pohybu, ktoré môže znemožniť vykonávanie bežných denných činností.

Artrózy postihujú celkom 90% populácie osôb starších ako 70 rokov.

Príčiny vzniku artrózy môžu byť:

 • vyšší vek,
 • nadváha,
 • opakované úrazy,
 • zápaly,
 • preťažovanie kĺbu.

Štádií čiže stupňov vývoja artrózy je niekoľko. Tieto stupne sa určia podľa röntgenového nálezu na kĺbu a slúžia na rýchle zhodnotenie progresie ochorenia.

Stupeň 1 – zúženie kĺbovej štrbiny v dôsledku stenčovania chrupavky.

Stupeň 2 – výraznejšie zúženie kĺbovej štrbiny, ľahké nerovnosti kĺbových plôch, začínajúce zmeny v štruktúre priľahlých kostí.

Stupeň 3 – ďalšie zúženie kĺbovej štrbiny, tvorba okrajových kostných výrastkov, rednutie kostí, začínajúce dutiny (cysty) v kostiach.

Stupeň 4 – úplné vymiznutie kĺbovej štrbiny, skrivenie kĺbových koncov kostí, splývanie cýst a odumieranie priľahlých kostí, výrazná deformácia celého kĺbu.

Liečba artrózy bedra – zbavte sa bolesti

Cieľom liečby artrózy bedrového kĺbu je zmiernenie bolesti a spomalenie rozvoja ochorenia.

Ľahšie stupne artrózy bedrového kĺbu možno zvládnuť pomocou medikamentov a rehabilitácie.

Bolesť je zvyčajne regulovaná pomocou nesteroidných antireumatík. Na riešenie svalových kŕčov sú podávané liečivá nazývané myorelaxanciá. Stav chrupavky kĺbov je udržiavaný doplnkami stravy s obsahom glukosamínu, chondroitínsulfátu, alebo kyseliny hyalurónovej.

Rozvinuté stavy artrózy bedrového kĺbu je nutné riešiť chirurgicky.  Chirurgické riešenie umožňuje vykonať totálnu, alebo čiastočnú  náhradu bedrového kĺbu umelým kĺbom.

Na spomalenie rozvoja ochorenia, riešenie príznakov, oddialenie či predídenie chirurgického zákroku má významnú úlohu rehabilitačná starostlivosť v podobe 3D pulznej terapie Biomag.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť niektoré dôsledky artrózy bedrových kĺbov.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Coxarthrosis – artróza bedrového kĺbu.
 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidné liečivo pôsobiace proti bolesti, prejavom zápalu a horúčke.
 • Myorelaxanciá – liečivá vyvolávajúce relaxáciu priečne pruhovaného svalstva.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade artrózy kĺbov?

 • Pomáha tlmiť bolesti spojené s artrózou.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Uľahčuje pohyblivosť kĺbov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) u osteoartrózy sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná lekárskym tímom Alberta Gobbiho v roku 2014 potvrdzuje významné zníženie prejavov osteoartrózy a zlepšenie celkového zdravia človeka po aplikácii pulznej terapie (PEMF). Z uvedenej štúdie vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť zmierniť prejavy spojené s artrózou bedier. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Trpela som veľkými bolesťami kolenných kĺbov, mám artrózu. Po intenzívnej liečbe „Biomagom“ sa bolesti začali znižovať, postupne ustali. Prístroj nám zabral aj na nádchu a prechladnutie a bolesť zubov.

Paní Pavlíková, Havířov

Prístroj Biomag používam na artrózu kĺbov kolien denne a na ischémiu končatín. Mám 86 rokov a bez magnetoterapie by som dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Už 8 rokov prístroj využíva naša 84-ročná babička na artrózu v kolenách a musím povedať, že jej pohybová aktivita je veľmi slušná. Bolesti sa už tak často neozývajú a nemajú takú intenzitu ako pred rokmi.

Miroslav Kulka, Vřesina

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.