Artróza bedrových kĺbov

Charakteristika artrózy bedrového kĺbu: koxartróza je označenie pre degeneratívne ochorenie bedrového kĺbu vznikajúce opotrebením kĺbovej chrupavky. Významným predispozičným faktorom týchto zmien je vyšší vek, nadváha, opakované úrazy, zápaly a preťažovanie kĺbu. Chrupavka je nerovná a poškodená, kĺb je bolestivý, opuchnutý a je v patologickej konfigurácii. Liečba artrózy bedrového kĺbu je často chirurgická v zmysle osteotomie, či totálnej endoprotézy bedrového kĺbu. Ľahšie stupne artrózy bedrového kĺbu možno zvládnuť pomocou medikamentov a rehabilitácie.

Využitie magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu

Pri artróze bedrového kĺbu je v rámci rehabilitačnej liečby vhodná denná aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový a protizápalový efekt.

Skúsenosti pacientov

Už 8 rokov prístroj využíva naša 84-ročná babička na artrózu v kolenách a musím povedať, že jej pohybová aktivita je veľmi slušná. Bolesti sa už tak často neozývajú a nemajú takú intenzitu ako pred rokmi.

Miroslav Kulka, Vřesina

Prístroj Biomag používam na artrózu kĺbov kolien denne a na ischémiu končatín. Mám 86 rokov a bez magnetoterapie by som dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Trpela som veľkými bolesťami kolenných kĺbov, mám artrózu. Po intenzívnej liečbe „Biomagom“ sa bolesti začali znižovať, postupne ustali. Prístroj nám zabral aj na nádchu a prechladnutie a bolesť zubov.

Paní Pavlíková, Havířov

Aplikácia magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu

Pri artróze bedrového kĺbu spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25 -50 Hz. Vhodný aplikátor je veľký solenoid a plochý skladací aplikátor.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Kŕčové žily
  • Diabetická noha
  • Bercový (holenný) vred
  • Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP
  • Artróza kolena
  • Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov

Magnetoterapia a artróza bedrového kĺbu – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.