Artróza bedrových kĺbov

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika artrózy bedrového kĺbu: koxartróza je označenie pre degeneratívne ochorenie bedrového kĺbu vznikajúce opotrebením kĺbovej chrupavky. Významným predispozičným faktorom týchto zmien je vyšší vek, nadváha, opakované úrazy, zápaly a preťažovanie kĺbu. Chrupavka je nerovná a poškodená, kĺb je bolestivý, opuchnutý a je v patologickej konfigurácii. Liečba artrózy bedrového kĺbu je často chirurgická v zmysle osteotomie, či totálnej endoprotézy bedrového kĺbu. Ľahšie stupne artrózy bedrového kĺbu možno zvládnuť pomocou medikamentov a rehabilitácie.

Využitie magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu

Pri artróze bedrového kĺbu je v rámci rehabilitačnej liečby vhodná denná aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový a protizápalový efekt.

Skúsenosti pacientov

Trpela som veľkými bolesťami kolenných kĺbov, mám artrózu. Po intenzívnej liečbe „Biomagom“ sa bolesti začali znižovať, postupne ustali. Prístroj nám zabral aj na nádchu a prechladnutie a bolesť zubov.

Paní Pavlíková, Havířov

Prístroj Biomag používam na artrózu kĺbov kolien denne a na ischémiu končatín. Mám 86 rokov a bez magnetoterapie by som dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Už 8 rokov prístroj využíva naša 84-ročná babička na artrózu v kolenách a musím povedať, že jej pohybová aktivita je veľmi slušná. Bolesti sa už tak často neozývajú a nemajú takú intenzitu ako pred rokmi.

Miroslav Kulka, Vřesina

Aplikácia magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu

Pri artróze bedrového kĺbu spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25 -50 Hz. Vhodný aplikátor je veľký solenoid a plochý skladací aplikátor.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Ischemická choroba končatín (ischémia)
  • Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch
  • Ostrohy na pätách – bolesti
  • Fantómové bolesti
  • Kŕčové žily
  • Diabetická noha

Magnetoterapia a artróza bedrového kĺbu – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze bedrového kĺbu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.