Astma

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika astmy: Priedušková astma je charakterizovaná záchvatmi dýchavičnosti. Sú spôsobené funkčnou obštrukciou (zúžením, uzatvorením) dýchacích ciest. Za hlavné mechanizmy obštrukcie sa považujú spazmus hladkej svaloviny bronchov všetkých veľkostí, prekrvenie a opuch sliznice a zvýšená sekrécia väzkého hlienu.

Príčinou astmy je prehnaná reakcia bronchov na celý rad podnetov. Astma je imunologický aj neimunologický a často kombinovaný dej. Súčasťou komplexnej liečby je rehabilitácia, športové aktivity, otužovanie, klimatické kúpele a pod.

Využitie magnetoterapie na astmu

Pri astme zlepšuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia svojim spazmolytickým a protiopuchovým efektom priechodnosť dýchacích ciest a výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry zlepšuje mikrocirkuláciu okysličenej krvi v pľúcnom tkanive, saturáciu krvi kyslíkom a pôsobí protiopuchovo.

Skúsenosti pacientov

Mám problémy s kĺbmi, trpím na astmu, nedostatočné okysličenie srdcového svalu, trasenie rúk. Magnetoterapiu používame 4 mesiace. Cítime obaja zlepšenie vo všetkom, len tie ruky sa stále trochu trasú.

Manželia Kučoví, Rokytnice

Veľmi mi pomáha na liečenie astmy, na kĺby a na dnu. Skoro každý deň prístroj používam na bolesti chrbta.

Bohuslav Broučková, Dubenec

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Aplikácia magnetoterapie na astmu

Pri astme aplikujeme v počiatkoch nižšie a stredné frekvencie 2-25Hz (napr. program medical) a v období prevencie opakovaných záchvatov striedame pri aplikácii s programami regeneračnými (č. 28).

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Vysoký krvný tlak (hypertenzia)
  • Bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice
  • Ischemická choroba srdca
  • Zápal priedušiek (Bronchitída)
  • Astma

Magnetoterapia a astma – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe astmy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri astme.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.