Astma

Editor: | 20. apríla 2020

Trpíte kašľom najmä v noci alebo skoro ráno? Ste dychviční, sípete a cítite ťarchu na hrudi? Pravdepodobne ide o astmu, kedy je najlepšie nechať sa vyšetriť lekárom. Liečba začatá neskoro zhoršuje výhľady pacienta na budúci život bez ťažkostí.

Astma
Obrázok: Astma

Hľadáte riešenie astmy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis astmy a príčiny vzniku

Astma, celým názvom astma bronchiale, je chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest. Patrí medzi najčastejšie chronické ochorenia a počet ľudí trpiacich týmto ochorením stále narastá.

Je charakterizované príznakmi ako sú záchvaty dýchavičnosti, sipením, kašľom alebo zvieraním na hrudníku najmä v noci a nad ránom. Toto je spôsobené funkčnou obštrukciou (zúžením, uzatvorením) dýchacích ciest.

Za hlavné mechanizmy obštrukcie sa považuje spazmus čiže kŕč hladkej svaloviny priedušiek všetkých veľkostí, prekrvenie a opuch sliznice a zvýšená sekrécia viskózneho hlienu.

Príčinou je prehnaná reakcia priedušiek na celý rad podnetov.

Astma je spôsobené kombináciou viacerých faktorov, pričom veľkú úlohu hrá vrodená dispozícia (dedičnosť).

Na vzniku sa tiež podieľa alergia (napríklad na pele, plesne, zvieratá či roztoče). Riziko rozvoja astmy u detí s atopickým ekzémom a alergiami je podstatne vyššie.

Medzi ďalšie faktory vzniku patrí znečistené ovzdušie, časté infekcie dýchacích ciest, námaha, stres alebo fajčenie.

Liečba astmy – zbavte sa ťažkostí

Dôležitá je včasná diagnóza ochorenia a začatie liečby.

Podávajú sa lieky úľavové (napríklad beta agonisty) s krátkodobým účinkom. Tie by mali vyriešiť akútne stavy, roztiahnuť priedušky a odstrániť dýchavičnosť.

Pre udržiavaciu liečbu sa využívajú lieky preventívne, ktoré kontrolujú astmu a maximálne predlžujú kľudové obdobie. Do tejto skupiny liekov sa radia kortikosteroidy.

Lieky sú obvykle podávané pomocou inhalátorov s odmerovaným dávkovaním v kombinácii s inhalačným nadstavcom.

Súčasťou komplexnej liečby je rehabilitácia, športové aktivity, otužovanie, klimatické kúpele a podobne.

Nie je nutné sa obávať športu, napríklad turistika, plávanie pomáha astmu nielen zvládať, mať nad ňou kontrolu, ale učia aj správnemu dýchaniu.

3D terapiu Biomag je možné účinne využiť na liečbu astmy, jej cieľom je zlepšovať priechodnosť dýchacích ciest v akútnych situáciách a predchádzať atakom ochorení preventívnymi aplikáciami.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Obštrukcia – prekážka alebo iné sťaženie priechodnosti dutým trubicovitým orgánom.
 • Spirometria – metóda, ktorá slúži na vyšetrenie dychových funkcií pľúc.
 • Bronchus (prieduška) – trubicovitý orgán, ktorý je súčasťou dýchacej sústavy, slúži na vedenie vzduchu z pľúc a do pľúc.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade astmy?

 • Pomáha zlepšovať priechodnosť dýchacích ciest.
 • Zlepšuje mikrocirkuláciu okysličenej krvi v pľúcnom tkanive, saturáciu krvi kyslíkom a pôsobí protiopuchovo.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s astmou spočívajú najmä v jej spazmolytickom, vazodilatačnom a protiedémovom (inak tiež protiopuchovom) efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Mám problémy s kĺbmi, trpím na astmu, nedostatočné okysličenie srdcového svalu, trasenie rúk. Magnetoterapiu používame 4 mesiace. Cítime obaja zlepšenie vo všetkom, len tie ruky sa stále trochu trasú.

Manželia Kučoví, Rokytnice

Veľmi mi pomáha na liečenie astmy, na kĺby a na dnu. Skoro každý deň prístroj používam na bolesti chrbta.

Bohuslav Broučková, Dubenec

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.