Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika blednutia prstov (Raynaudovho syndrómu): Ide o lokálnu vazoneurózu – záchvatové spazmy ciev prstov s klasickým zblednutím (biele, mŕtve prsty, digiti mortui) vyvolaným chladom, vlhkom a prúdením vzduchu alebo námahou. Blednutie prstov (Raynaudov syndróm) je príznakom ochorenia tepien, pri kolagenózach, pri patologických pomeroch v oblasti nadklíčku a pod.
Potreba odlíšiť od Raynauldovej choroby, kde ide o celkovú vazoneurózu – príznaky sú podobné ako u Raynaudovho syndrómu (blednutie prstov). Častejšie chorobou blednutia prstov ochorejú ženy – fajčiarky.

Využitie magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm):

Pri blednutí prstov (Raynaudov syndróm) odporúčame nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag po spresnení diagnózy a vylúčení prípadného malígneho procesu v nadklíčku a pod. Pri Raynaudovom syndróme (blednutie prstov) je potrebné aplikovať nielen na postihnuté prsty, ale aj na oblasť nad kľúčnou kosťou a oblasť krčnej chrbtice k zlepšeniu cievneho prietoku celej hornej končatiny.

Skúsenosti pacientov

Pulznú magnetoterapiu používa takmer celá rodina. Moja matka sa vďaka nej dokonca vyliečila z ťažkej choroby. Dnes má pulzná magnetoterapia u nás doma nezastupiteľnú úlohu, plní vlastne funkciu akéhosi „domáceho lekára“.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť

František Zeman, Semily

Aplikácia magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm):

Pri blednutií prstov (Raynaudov syndróm) odporúčame aplikovať spazmolytické a vazodilatačné frekvencie 2-25 Hz denne aj v dobe bez záchvatu.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená), syndróm bolestivého ramena
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Poruchy prekrvenia horných končatín (ischemická choroba horných končatín)
  • Artralgia či artróza ramenného kĺbu
  • Tenisový lakeť
  • Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Magnetoterapia a blednutie prstov (Raynaudov syndróm) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm) Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na blednutie prstov (Raynaudov syndróm).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.