Bolesti hlavy

Editor: | 17. októbra 2019

Bolí vás hlava? Príčina môže byť niekedy úplne jednoduchá. Môže ísť napríklad o prepracovanosť alebo dehydratáciu. Avšak každá bolesť hlavy, ktorá sa často opakuje alebo trvá dlho, by mala byť dôvodom konzultácie s lekárom.

Bolesti hlavy
Obrázok: Bolesti hlavy

Hľadáte riešenie bolestí hlavy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis bolestí hlavy a príčiny vzniku

Bolesti hlavy inak tiež cefalalgia alebo cefalea môžu byť rôzneho charakteru, intenzity a trvania. Môžu mať aj rôznu príčinu. Sú častým prejavom najrôznejších ochorení, ktoré nemusia byť vážne, ale môže sa tiež jednať o ochorenie život ohrozujúce. Vždy sa vyžaduje komplexné vyšetrenie.

Podľa príčiny vzniku rozlišujeme primárne a sekundárne bolesti hlavy.

V prípade primárnych ide o bolesti, ktoré nie sú sprevádzané iným ochorením.

Môže ísť napríklad o migrénu, kedy ide o záchvaty úpornej bolesti často sprevádzané nevoľnosťou, zvracaním, zvýšenou citlivosťou na svetlo alebo zvuk.

Ďalej tenzné bolesti hlavy, ktoré môžu byť spôsobené stresom, dlhodobou prácou pri počítači, namáhaním očí. Ide o bolesti hlavy v dôsledku problémov s krčnou, hrudnou či bedrovou chrbticou.

Do tejto skupiny patrí aj takzvaný cluster headache. Ide o jednostrannú bolesť hlavy vysokej intenzity a záchvatovitého charakteru, keď príčina nie je zatiaľ objasnená.

Pri sekundárnych bolestiach hlavy je na vine iné ochorenie, napríklad chrípka či zápal prínosových dutín alebo vážne až život ohrozujúce ochorenia a stavy. Napríklad nádor na mozgu, zápal mozgových blán či meningitída.

Liečba bolestí hlavy – zbavte sa ťažkostí

Pri sekundárnych bolestiach je liečba zacielená na príčinu ochorenia, keď bolesť hlavy je jej prejavom.

Liečba migrény je založená na prevencii vzniku migrénových záchvatov, nutné je vylúčiť všetky možné spúšťače záchvatu. Ďalej sa podávajú analgetiká, nesteroidné antiflogistiká, špecifické antimigreniká, preventívne sa používajú beta blokátory a ďalšie lieky.

Na migrénu i tenzné bolesti významné pôsobia psychologické a relaxačné metódy. Všeobecne je doporučovaná zmena životného rytmu a protistresové aktivity.

Dôležitú úlohu zaujíma cvičenie a rehabilitácia.

Doporučená je 3D pulzná terapia, ktorá pomáha riešiť problémy spojené s bolesťami hlavy.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Cluster headache – jednostranná bolesť hlavy vysokej intenzity

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade bolesti hlavy?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Má spazmolytický efekt, následne hojivý a regeneračný.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) v prípade bolestí hlavy sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná nemeckým tímom Mníchovskej univerzity v roku 2001 potvrdzuje, že liečba pomocou pulznej terapie (PEMF) zmierňuje intenzitu, skracuje dobu trvania a obmedzuje opakovanie bolestí hlavy a tiež zlepšuje celkovú sústredenosť. Z publikovaného textu vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť pri liečbe problémov spojených s bolesťou hlavy.  Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Približne pred rokom sme si kúpili váš prístroj a môžem vyhlásiť, že mne i manželke pomáha na naše zdravotné problémy. Jedná sa hlavne o bolesť chrbta a kŕčové žily, ktoré sú trvalého rázu, a dočasného, ako je bolesť zápästia, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Prístroj pravidelne používam na únavu po športe, na bolesti hlavy a krčnej chrbtice, a tiež na nachladnutie.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Trpela som radom problémov ako syndrómom karpálneho tunela, záchvatom migrény, bolesťami hlavy, vysokým krvným tlakom, hyperfunkciou štítnej žľazy. Po liečbe magnetoterapiou sa zdravotný stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.