Bolesti kĺbov

Editor: | 4. júla 2019

Trpíte bolesťami v kĺboch? Kolená, chrbát alebo rameno vás bolí natoľko, že sa vám nechce vôbec hýbať a najradšej by ste prehltli nejaký ten liek, aby sa vám konečne uľavilo? Tieto bolesti sú veľmi dôležitým subjektívnym príznakom, ktorý umožňuje včasnú diagnostiku príčiny a začatie liečby bolesti kĺbov.

Bolesti kĺbov
Obrázok: Bolesti kĺbov

Hľadáte riešenie bolesti kĺbov?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis bolestí kĺbov a príčiny vzniku

Bolesť kĺbov je veľmi častým a nepríjemným zdravotným problémom. Nepostihuje len starších ľudí, ale trápi aj mnoho ľudí v mladom veku.

Bolesti môžu byť mierne alebo prudké, môžu vznikať náhle či pozvoľna, môžu byť stále alebo sa objavovať prechodne. Je tiež možné pozorovať zmeny intenzity bolestí či úľavu od bolestí v určitej polohe. Bolesti môžu byť aj „sťahovavé“.

Ak sú spolu s bolesťou kĺbov zaznamenané aj prejavy zápalu, je nutné uvažovať o prítomnosti artritídy, či artrózy.

Bolesti môžu mať rôznu príčinu a na určenie správnej diagnózy je potrebné vyšetrenie lekárom.

Obvykle sú vykonané fyzikálne vyšetrenia, laboratórne vyšetrenia a vyšetrenia pomocou RTG, alebo magnetickej rezonancie postihnutého kĺbu.

Pre diagnostiku pôvodu bolestí je rozhodujúce, či bolesti kĺbov vyžarujú do okolitého tkaniva, či sú prítomné aj v pokoji, či znemožňujú spánok, a či sa spolu s bolesťami objavuje ranná stuhnutosť kĺbov.

Hodnotí sa vplyv chladu a tepla, špecifických pohybov a niektorých liekov. Vhodné je posúdiť, či má na bolesť vplyv aj množstvo a skladba potravy.

Príčiny ochorení spôsobujúcich bolesti kĺbov sú rôzne. Bolesti kĺbov možno rozdeliť na vrodené a získané.

Medzi najčastejšie získané príčiny patria:

Liečba bolesti kĺbov – zbavte sa ťažkostí

Liečba je stanovovaná lekárom podľa konkrétnej príčiny bolestí kĺbov.

Liečba však spravidla zahŕňa úpravu režimu pacienta, v akútnom štádiu sa často jedná o pokoj na lôžku.

Zvyčajne sa začne fyzikálna terapia a rehabilitácia. Využíva sa 3D pulzná terapia, ultrazvuková terapia a ďalšie metódy.

Liečba býva sprevádzaná medikamentóznou terapiou, často s využitím nesteroidových antireumatík, liekov modifikujúcich priebeh choroby a biologickej liečby.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť bolesti kĺbov.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Degeneratívne ochorenie – choroby charakterizované postupnou deštrukciou určitých systémov buniek.
 • Známky zápalu – začervenanie, zvýšená teplota v mieste a opuch.
 • Endokrinné – vnútorné vylučovanie látok (hormónov) do krvi.
 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidové liečivo pôsobiace proti bolesti, horúčke a zápalu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade bolesti kĺbov?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Pomáha zlepšovať hybnosť a ďalšie poškodzovanie kĺbov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na zníženie bolesti kĺbov sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná v roku 2014 tímom A. Foud z Káhirskej univerzity potvrdzuje účinnosť liečby bolesti čeľustného kĺbu práve pulznou terapiou (PEMF) v porovnaní s 3 ďalšími spôsobmi liečby. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag vďaka svojmu analgetickému efektu môže zmierniť bolesti kĺbov a znížiť opuchy. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Mám artrózu a osteoporózu. Každý deň si aplikujem príslušný program na boľavé miesta. Viem, že v 65 rokoch nebudem mať kĺby ako mladica. Preč je doba, keď som po zaľahnutí do postele nevedela, ako si ľahnúť, aby ma netrhalo v bedrách.

Olga Tomečková, Orlová

Biomag sme používali na bolesti chrbta, kĺbov, vždy nám pomohol, ale aplikovať sa musí viackrát ako raz. Ja aj manžel sme ho používali úspešne.

Jitka Lipnerová, Tršice

Trpela som bolesťou chrbta a kolena. Magnetoterapiu používam rok. Stav sa mi veľmi zlepšil. Koleno už nebolí, chrbát tiež dosť povolil a lepšie sa mi chodí.

Anděla Vosmanská, Jaroslavice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.