Bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice

Editor: | 23. marca 2020

Trápi vás bolesť medzi lopatkami, v oblasti hrudnej chrbtice? Je závislá na dýchacích pohyboch hrudníka? Nepodceňujte najmä dlhodobé bolesti a radšej sa nechajte vyšetriť lekárom, ktorý vylúči prípadné problémy týkajúce sa vnútorných orgánov.

Bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice
Obrázok: Bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice

Hľadáte riešenie bolestí hrudnej chrbtice?

Chcete sa zbaviť problémov?

Opis bolestí vystreľujúcich z hrudnej chrbtice a ich príčiny

Ide o bolesti, ktoré sú lokálne v oblasti hrudnej chrbtice, alebo častejšie s propagáciou až k hrudnej kosti. Niekedy môžu byť zamieňané za bolesti od srdca alebo za príznak infarktu.

Najčastejšie ide o interkostálnu (medzirebrovú) neuralgiu propagujúcu sa z hrudnej chrbtice pásovito pozdĺž rebier, ktorá je spôsobená funkčnými kĺbovými blokádami. Tie môžu vzniknúť pri dlhodobom preťažovaní chrbtice, napríklad pri športe alebo v tehotenstve.

Bolesti sa môžu prejavovať tiež len na jednej strane a môžu vystreľovať do ramien a hrudníka. Ich príčinou môže byť náhly a nepredpokladaný pohyb.

Bolesti hrudnej chrbtice však môžu znamenať aj vážne ochorenia vnútorných orgánov, ako je koronárna príhoda, choroby pľúcne, žalúdočné a iné.

Z tohto dôvodu je dôležité navštíviť lekára a zistiť ich pravú príčinu!

Liečba bolestí hrudnej chrbtice – zbavte sa ťažkostí

Prvou pomocou sú lieky alebo masážne gély. Sú odporúčané analgetiká, ďalej protizápalové lieky a lieky uvoľňujúce svaly.

Ak bolesť pretrváva je vhodné vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý odporučí elektroliečbu, ultrazvuk, cviky na odblokovanie hrudnej chrbtice či ďalšie metódy.

Prevenciou je správne držanie tela, vyhýbať sa prievanu, pravidelné cvičenie a vyvážená strava.

V rámci rehabilitácie hrá významnú úlohu 3D terapia Biomag. Jej cieľom je uvoľniť spazmy a blokády chrbtice, mierniť tak bolesti a umožniť prípadnú ďalšiu liečbu alebo manipuláciu.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Interkostálna neuralgia – ochorenie, ktoré sa vyznačuje bolesťou pozdĺž medzirebrových nervov.
 • Neuralgia – bolesť nervového pôvodu, záchvatová bolesť pociťovaná v priebehu nervu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade bolestí hrudnej chrbtice?

 • Pôsobí proti bolestiam a opuchom.
 • Má spazmolytický efekt.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s bolesťou vystreľujúcou z hrudnej chrbtice spočívajú v analgetickom (protibolestivom), protiedémovom (inak tiež protiopuchovom) a spazmolytickom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag používam z dôvodov zdravotných problémov s chrbticou, krčnej, hrudnej, driekovej a krížovej. Operácia bedrovej chrbtice – pooperačná rana podľa názoru operujúceho lekára rýchlo a dobre zahojená

Ladislav Melich, Velký Osek

Biomag som používala na krížovú i hrudnú chrbticu s dobrým výsledkom. Pomohol mi sa zbaviť bolesti.

Krystýna Seibothová, Mikulášovice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.