Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku

Editor: | 20. júna 2019
Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku
Obrázok: Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika chronických žalúdočných vredov a vredov na dvanástniku: Ide o slizničný defekt – vred, presahujúci do submukózy aj hlbšie alebo o eróziu – slizničný defekt obmedzený na mukózu. Žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku sú charakterizované výskytom jedného alebo viacerých vredov v stene žalúdka alebo dvanástnika a opakujúcimi sa relapsami v priebehu mnohých rokov. Duodenálne vredy sú 4x častejšie, než žalúdočné vredy, tiež častejšie krvácajú.

Za hlavné etiologické agens je považovaná infekcie Helicobacter pylori, nadmerná spotreba nesteroidných protizápalových látok, nerovnováha medzi protektívnymi a agresívnymi faktormi pôsobiacimi na sliznicu. Pri žalúdočnom vrede sa uplatňuje predovšetkým infekcia Helicobacter pylori, pri duodenálnom hypersekrécia HCl. Liečba je komplexná – eliminácia infekcie, farmakoterapia k minimalizácii agresívnych faktorov a podpora faktorov protektívnych.

Využitie magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika

Pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku patrí k protektívnym faktorom aj dobrá regeneračná schopnosť sliznice a k agresívnym faktorom ischémia steny. Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag svojím účinkom významne posilňuje faktory protektívne – vazodilatáciu, protizápalové pôsobenie, zlepšenie výživy sliznice a urýchlenie jej hojenia a eliminuje tak rizikovú ischémiu steny. Neaplikujeme pri krvácaní z vredu.

Aplikácie magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika

Pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku odporúčame pri bolestiach aplikovať analgetické a spazmolytické frekvencie 4 – 6 Hz a 10 – 14 Hz a následne k dosiahnutiu lepšieho prekrvenia, regenerácii slizníc a na prevenciu relapsu ochorenia frekvencie 44 – 56 Hz.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag odporúčam vrelo všetkým pacientom, ktorí trpia chronickými bolesťami a nemajú čas chodiť na rôzne rehabilitácie na rehabilitačné kliniky, kde používajú podobné prístroje.

Martin Král, Praha 10

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.