Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika chronických žalúdočných vredov a vredov na dvanástniku: Ide o slizničný defekt – vred, presahujúci do submukózy aj hlbšie alebo o eróziu – slizničný defekt obmedzený na mukózu. Žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku sú charakterizované výskytom jedného alebo viacerých vredov v stene žalúdka alebo dvanástnika a opakujúcimi sa relapsami v priebehu mnohých rokov. Duodenálne vredy sú 4x častejšie, než žalúdočné vredy, tiež častejšie krvácajú.

Za hlavné etiologické agens je považovaná infekcie Helicobacter pylori, nadmerná spotreba nesteroidných protizápalových látok, nerovnováha medzi protektívnymi a agresívnymi faktormi pôsobiacimi na sliznicu. Pri žalúdočnom vrede sa uplatňuje predovšetkým infekcia Helicobacter pylori, pri duodenálnom hypersekrécia HCl. Liečba je komplexná – eliminácia infekcie, farmakoterapia k minimalizácii agresívnych faktorov a podpora faktorov protektívnych.

Využitie magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika

Pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku patrí k protektívnym faktorom aj dobrá regeneračná schopnosť sliznice a k agresívnym faktorom ischémia steny. Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag svojím účinkom významne posilňuje faktory protektívne – vazodilatáciu, protizápalové pôsobenie, zlepšenie výživy sliznice a urýchlenie jej hojenia a eliminuje tak rizikovú ischémiu steny. Neaplikujeme pri krvácaní z vredu.

Skúsenosti pacientov

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

Biomag odporúčam vrelo všetkým pacientom, ktorí trpia chronickými bolesťami a nemajú čas chodiť na rôzne rehabilitácie na rehabilitačné kliniky, kde používajú podobné prístroje.

Martin Král, Praha 10

Aplikácie magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika

Pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku odporúčame pri bolestiach aplikovať analgetické a spazmolytické frekvencie 4 – 6 Hz a 10 – 14 Hz a následne k dosiahnutiu lepšieho prekrvenia, regenerácii slizníc a na prevenciu relapsu ochorenia frekvencie 44 – 56 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zápcha
  • Neplodnosť u žien (po zápaloch vajcovodu)
  • Zápal prostaty, BHP
  • Pálenie záhy
  • Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku
  • Obličková kolika

Magnetoterapia a žalúdočné vredy či vredy na dvanástniku – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch dvanástnika? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri žalúdočných vredoch a vredoch na dvanástniku.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.