Chronické zápalové ochorenie prostaty

Editor: | 6. decembra 2018

Chronické zápalové ochorenie prostaty a možnosť využitia pulznej magnetoterapie na jeho liečbu testoval na 21 pacientoch lekársky tím z urologickej kliniky v Hradci Králové v Českej republike.

Chronický zápal prostaty je jedným z najčastejších urologických problémov. Touto chorobou trpí asi 10-15% mladých mužov a mužov stredného veku. Štúdie sa teda zúčastnilo 21 pacientov s chronickým zápalovým ochorením prostaty vo veku od 42 do 86 rokov.

Liečebný plán vychádzal zo skúseností s inými zápalovými ochoreniami. Každá expozícia pulzovým magnetickým poľom s frekvenciou 24 Hz trvala 30 minút. Následné hodnotenie liečby vychádzalo zo subjektívnych výsledkov zaznamenávaných pomocou dotazníka Americkej urologickej asociácie (AUA). Ďalej sa tiež porovnávali laboratórne výsledky, teda krvný obraz, plazmatická koncentrácia minerálov (Na +, K + Cl-), kreatinín, urea, PSA enzymatická aktivita, fosfatázy, mikrobiálna kultivácia spermií alebo prostatické sekrécie. Nakoniec sa porovnali vyšetrenia uroflowmetrie a ultrazvukového vyšetrenia prostaty. Všetky vyšetrenia boli vykonané pred liečbou, po 10 expozíciách a po 3 až 4 mesiacoch po skončení magnetoterapie.

Výsledky ukázali na niekoľko výrazných účinkov pulznej magnetoterapie. Podľa vyšetrenia uroflowmetrom sa u 5 pacientov zo 6 výrazne zlepšili výsledky. Z 13 pacientov s pozitívnou bakteriálnou kultiváciou, ktorí boli liečení zároveň aj antibiotikami, v 8 prípadoch baktérie vymizli. To teda potvrdzuje dobre známy fakt, že účinok pulzového magnetického poľa sa v kombinácii s antibiotikami zosilňuje.

Záver štúdie potvrdzuje analgetický účinok pulznej magnetoterapie na toto chronické ochorenie prostaty a zároveň upozorňuje na zjavne pozitívny vplyv na priebeh tohto zápalu, ktorý bol už preukázaný u iných, prevažne reumatických zápalových ochorení.

Pulzná magnetoterapia je inými slovami veľmi prínosná pre pacientov trpiacich chronickými zápalovými ochoreniami prostaty.

Zdroj: Navrátil P., Novák J. & Šístek R. (2006). Chronické zápalové ochorenie prostaty a účinok NPMP, Urologická klinika v Hradci Králové.

Chronické zápalové ochorenie prostaty a účinok NPMP.
 

Kontaktujte nás pomocou nižšie uvedeného formulára a overte si sami liečebný efekt patentovanej 3D pulznej magnetoterapie Biomag.

Naši poradcovia sa s Vami spoja, ako to najskôr bude možné, a navrhnú ideálne riešenie priamo pre Vás.

Súvisiace diagnóza: Zápal prostaty, zväčšenie prostaty (benígna hyperplázia – BHP)

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)