Degeneratívne ochorenie mozgu, miechy

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika degeneratívneho ochorenia mozgu, miechy: Ide o škálu ochorení, kde dochádza k poškodeniu a zániku neurónov a nie je možné preukázať zápalový, toxický alebo metabolický pôvod.

Patria sem: degeneratívne ochorenie postihujúce prevažne mozgovú kôru (Alzheimerova choroba, Pickova choroba), degeneratívne ochorenie postihujúce prevažne extrapyramídový systém (Huntingtonova choroba, Parkinsonova choroba a syndróm), degeneratívne ochorenie mozočku, degeneratívne ochorenie miechy (Amyotrofická laterálna skleróza, Spinocerebelárna hereditárna ataxia, Polyomyelitis anterior chronica dospelých, Hereditárna motorická a senzitívna neuropatia, Juvenilná spinálna svalová atrofia). Pri degeneratívnom ochorení mozgu, resp. miechy často pozorujeme familiárny výskyt, postihnutie jedného alebo viacerých funkčných – morfologických systémov.

Využitie magnetoterapie na degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy

K doplnkovej liečbe degeneratívneho ochorenia mozgu či miechy patrí aj rehabilitácia, v rámci ktorej je možné aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu, ktorá svojím vazodilatačným a protizápalovým efektom zlepšuje prísun živín a kyslíka do centrálneho nervového systému a podieľa sa na spomaľovaní progresie ochorenia a stabilizovaní zdravotného stavu. Vyššie stimulačné frekvencie vedú k priamej stimulácii nervovej aktivity

Skúsenosti pacientov

Moja pacientka trpí Parkinsonovou chorobou. Každý deň sa venujeme reflexnej masáži a používame prístroj Biomag. V súčasnej dobe je badateľné zlepšenie, ľahšie sa pohybuje a po psychickej stránke je u nej vidieť pokrok.

Dagmar Leneková, Bratislava

Biomag používame na artrózy, fraktúru, reumatologické ochorenie, degeneratívne ochorenie.

Medexim, Piešťany

Aplikácia magnetoterapie na degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy

Denne programy s rozsahom 2 – 25 a 50 – 81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Roztrúsená skleróza mozgomiešna – RS
  • Zápal dutín – sinusitída
  • Detská mozgová obrna
  • Bolesti trojklanného nervu
  • Hypothyreóza – znížená funkcia štítnej žľazy
  • Alopécia (vypadávanie vlasov)

Magnetoterapia a degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na liečbu degeneratívneho ochorenia mozgu alebo miechy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky, týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na degeneratívne ochorenie mozgu alebo miechy.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.