Detská mozgová obrna

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika detskej mozgovej obrny: Ide o poruchy centrálnej regulácie hybnosti a vývoja hybnosti vzniknuté z poškodenia nezrelého mozgu v ranej vývojovej dobe, teda pred pôrodom, počas pôrodu a skoro po ňom. V niektorých prípadoch detskej mozgovej obrny pozorujeme aj poruchy mentálne, nervové záchvaty, zmyslové chyby, poruchy komunikačné, vnímania a i. Tieto poruchy sa môžu navzájom miešať, avšak väčšinou je jedna zvýraznená.

Do detskej mozgovej obrny sa zahŕňajú prevažne prípady, pri ktorých je v popredí porucha hybnosti. Detská mozgová obrna sa prejavuje v rôznych formách a poruchy sa môžu prejaviť postupne v priebehu druhého až tretieho roka života. Toto je ovplyvnené vývinom mozgu a jeho funkcií. Aj po treťom roku života dieťaťa sa môžu jednotlivé formy choroby meniť vo svojich príznakoch, alebo prechádzať jedna v druhú. Detskú mozgovú obrnu nesmieme zamieňať s detskou obrnou – poliomyelitídou.

h2>Využitie magnetoterapie pri detskej mozgovej obrne

Rozoznávame formy spastickej a nespastickej detskej mozgovej obrny. Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag navodzuje u týchto stavov normotoniu. Nevyhnutne nutné je začať okamžite po zistení stavu, veľmi často už u dojčiat. Výborné výsledky s magnetoterapiou pri detskej mozgovej obrne už v osemdesiatych rokoch popísal MUDr. Chvojka napr. pri atrofii nervových jadier v predných rohoch miechových.

Aplikácia magnetoterapie pri detskej mozgovej obrne

Pri detskej mozgovej obrne odporúčame aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag dlhodobo a opakovane na celú chrbticu a hlavu a všetky partie tela, kde sú svalové kontraktúry – frekvencia 2 – 25 Hz. Pri nespastickej forme detskej mozgovej obrny striedame so stimulačnými frekvenciami 50 – 81 Hz. Vhodné sú ploché aplikátory a solenoid.

Magnetoterapia a detská mozgová obrna – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe detskej mozgovej obrny? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri detskej mozgovej obrne.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.