Diabetes – cukrovka

Editor: | 4. júla 2019

Cítite častú únavu, trpíte nadváhou a ste náchylní k infekciám? Potom môžete trpieť cukrovkou. Príznakom môžu byť aj prechodné poruchy zrakovej ostrosti.

Diabetes - cukrovka
Obrázok: Diabetes – cukrovka

Hľadáte riešenie cukrovky?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis cukrovky a príčiny vzniku

Diabetes (cukrovka) – je chronické ochorenie s trvalou poruchou premeny glukózy, ktorá vedie k zvýšeným hladinám glykémie a k ďalším zmenám metabolizmu bielkovín, tukov a cukrov. Rozlišujeme diabetes 1. typu (cukrovka u detí) a 2. typu (starecká cukrovka).

Kým cukrovka 1. typu sa vyznačuje absolútnym nedostatkom inzulínu v tele a začína obvykle v detstve či dospievaní, cukrovka 2. typu sa vyvíja z rezistencie na inzulín – pankreas inzulín vylučuje, ale telesné bunky naň dostatočne neodpovedajú. Najbežnejšou príčinou cukrovky 2. typu je obezita.

Diabetes mellitus je závažná metabolická porucha. Prípadov diabetes mellitus každoročne pribúda, jedná sa o takzvané civilizačné ochorenie. Diabetes skracuje predpokladanú dĺžku života o 30 až 50%. Vedie k vysokej miere úmrtnosti a invalidity.

V dôsledku tohto metabolického ochorenia sa môžu vyvinúť chorobné zmeny v nervových vláknach (diabetická neuropatia) a drobných cievach (diabetická mikroangiopatia).

Dlhodobá prognóza a kvalita života diabetikov závisí od vývoja a závažnosti kardiovaskulárnych komplikácií.

Možné komplikácie (sekundárne postihnutie):

Navyše dochádza k ďalšiemu ovplyvneniu zdravia vplyvom hypertenzie (zvýšený krvný tlak), zvýšeným cholesterolom, obezitou, fajčením. Hovoríme o diabetickej polyneuropatii.

Na rozvoj ochorenia má vplyv genetická predispozícia, diéta pacienta, fyzická aktivita, obezita a rad ďalších faktorov.

Liečba diabetu – zbavte sa ťažkostí

Medikamentóznu liečbu cukrovky stanovuje vždy lekár, na základe typu diabetu a výsledkov vyšetrenia.

Pri diabete druhého typu sa okrem podania inzulínu môžu použiť aj lieky zo skupiny PAD (perorálnych antidiabetík), ktoré priaznivo ovplyvňujú najmä inzulínovú rezistenciu.
K najpoužívanejším patria Metformín, Deriváty sulfonylurey, Glitazóny a Inkretíny.

K aplikácii inzulínu sa používa inzulínová striekačka, inzulínové pero alebo inzulínová pumpa.

Aby sa zamedzilo rozvoju komplikácií diabetu je nutné pristupovať k liečbe komplexne a prispôsobiť životný štýl.

Fyzická aktivita a redukčná diéta môžu zvrátiť vývoj ochorenia. Kladený je najmä dôraz na obmedzenie príjmu voľných sacharidov, cholesterolu a živočíšnych tukov. Naopak odporúča sa zvýšiť príjem vlákniny, vhodné je mäso z rýb a hydiny. Na podporu liečby je možné aplikovať 3D pulznú terapiu.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť príznaky diabetu – cukrovky.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Diabetes mellitus – cukrovka 1. a 2. typu
 • Civilizačné ochorenia – označenie pre skupinu ochorení, ktoré sú spájané s životným štýlom vyspelých spoločností.
 • Ischemická choroba srdca – ochorenie srdcového svalu, pri ktorom dochádza k nepomeru medzi potrebou a dodávkou kyslíka.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade diabetu – cukrovky? 

 • Pozitívne ovplyvňuje mikrocirkuláciu okysličenej krvi.
 • Pomáha pri regenerácii periférnych nervov.
 • Pomáha zabrániť rozvoju diabetickej polyneuropatie.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) v oblasti hojenia rán a regenerácii poškodených nervov sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná tímom Rachel Lai-Chu Kwan z Katedry rehabilitačných vied Hongkongskej polytechnickej univerzity potvrdzuje, že liečba pomocou pulznej terapie (PEMF) dokáže výrazne zlepšiť mikrocirkuláciu a zrýchliť hojenie vredov u diabetických pacientov. Z publikovaného textu vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť napríklad pri liečbe komplikácií spojených so syndrómom diabetickej nohy, diabetických vredov. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Mám diabetes už 45 rokov – následky poznáte – diabetická polyneuropatia (bolesti kĺbov, slabosť, malátnosť, ..). S vaším zariadením sa bolesti kĺbov doslova stratili na minimum, takže v noci nepoznám bolesť v rukách ani nohách

Štefan Minarovič, Lozorno

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.