Fantómové bolesti

Editor: | 28. apríla 2020

Máte pocit bolesti končatiny alebo inej časti tela, ktorá bola amputovaná? Ide o pálčivú, kŕčovitú, bodavú bolesť prichádzajúcu v atakoch? Prichádza často z miest, odkiaľ vychádzala pred amputáciou? Pravdepodobne ide o fantómové bolesti.

Fantómové bolesti
Obrázok: Fantómové bolesti

Hľadáte riešenie fantómových bolestí?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis fantómových bolestí a príčiny vzniku

Fantómové bolesti sú bolestivé vnemy v tej časti tela, ktorá bola amputovaná.

Vo väčšine prípadov sa jedná o končatinu, môžu sa však objaviť aj po vytrhnutí zuba či odstránení prsníka. Nie sú ničím výnimočným.

Niektorí popisujú fantómovú bolesť ako pálivú, zatiaľ čo iní ľudia hovoria o pocitoch tepla, chladu, svrbenia, pichania, tlaku alebo brnenia. Bolesť väčšinou nastupuje v prvých dňoch amputácie, trvá a odchádza rozlične.

Odlišujeme ich od bolestí v pahýli, kedy ich príčinou môže byť zlé cievne zásobenie, dráždenie nervu a podobne.

Presná príčina ich existencie nie je v súčasnej dobe úplne jasná.

Liečba fantómových bolestí – zbavte sa ťažkostí

Keďže nie je známa príčina, nedá sa stanoviť jednoznačne úspešná liečebná stratégia.

Liečebné postupy môžu zahŕňať lieky (napríklad antidepresíva, analgetiká, lokálne anestetiká.)

Úľavu môžu prinášať aj fyzikálne metódy ako masáže, elektrické stimulácie, ultrazvuk, akupunktúra a ďalšie.

Včasná rehabilitácia chôdzou s optimálne navrhnutou protézou môže priniesť tiež úžitok.

Zaujímavou podpornou metódou je zrkadlová krabica, kedy pomocou vytvorenia ilúzie pomocou zdravej končatiny možno tiež riešiť problémy s fantómovou bolesťou.

3D terapiu Biomag možno využiť na liečbu fantómových bolestí, jej cieľom je zmierňovať bolesti, zlepšovať mikrocirkuláciu a podporiť proces hojenia.  

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Ataka – prudký záchvat choroby.
 • Amputácia – odstránenie periférnej časti tela od celku úrazom alebo chirurgicky, pristupuje sa k nej ako k poslednej možnej záchrane končatiny, alebo života.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade fantómových bolestí?

 • Pomáha zmierňovať bolesti.
 • Zlepšuje mikrocirkuláciu a podporuje proces hojenia.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s fantómovými bolesťami spočívajú najmä v jej analgetickom (protibolestivom) efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Nakoľko mám amputované obe dolné končatiny a mával som fantómové bolesti dosť často, hlavne pri zmene počasia, aj tam mi prístroj Biomag pomohol.

Tibor Rábek, Zahor

Biomag používam už 10 rokov na bolesti chrbta v oblasti krčnej a driekovej chrbtice. Tento prístroj používala aj manželka po amputácii nohy. Biomag odporúčam všetkým známym.

Vincet Gula, Tábor

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.