Glaukóm (zelený zákal)

Editor: | 20. júna 2019
Glaukóm (zelený zákal)
Obrázok: Glaukóm (zelený zákal)

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika zeleného zákalu (glaukómu): Pri glaukóme (zelený zákal) dochádza k poškodzovaniu axónov retinálnych buniek a k defektom zorného poľa a môže viesť až k slepote.

Na poškodení sa ako hlavný faktor podieľa zvýšený vnútroočný tlak, znížená perfúzia očného bulbu a z toho vyplývajúca porucha cirkulácie vnútroočnej tekutiny. Ale poškodenie môže vzniknúť aj pri normotonii. V každom prípade je porušený axoplazmatický tok v axónoch, čo vedie k edému nervov a poškodeniu. Ďalšie rizikové faktory sú hypertenzia, diabetes mellitus, genetické dispozície, myopia, vaskulárne choroby.

Využitie magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóm)

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag pri zelenom zákale pozitívne uplatní svoju schopnosť významne zlepšiť mikrocirkuláciu v exponovaných tkanivách, dilatáciu prekapilár a kapilár. Tým zlepšuje prísun okysličenej krvi a živín a odvod metabolitov a upravuje cirkulačné pomery v očnici. Hojivý, stimulačný efekt a zvýšený metabolický obrat a protizápalový efekt mierni poškodenie zrakového nervu a pozitívne sa prejaví aj pri poruche funkcie sietnicových tyčiniek.

Aplikácia magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóm)

Pri zelenom zákale (glaukóme) začneme aplikácie vazodilačnými programami 2 – 25 Hz a postupne prechádzame na 36 – 44 Hz pomocou solenoidu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili pre jednoduché a presné použitie, úsporu času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.