Glaukóm (zelený zákal)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika zeleného zákalu (glaukómu): Pri glaukóme (zelený zákal) dochádza k poškodzovaniu axónov retinálnych buniek a k defektom zorného poľa a môže viesť až k slepote.

Na poškodení sa ako hlavný faktor podieľa zvýšený vnútroočný tlak, znížená perfúzia očného bulbu a z toho vyplývajúca porucha cirkulácie vnútroočnej tekutiny. Ale poškodenie môže vzniknúť aj pri normotonii. V každom prípade je porušený axoplazmatický tok v axónoch, čo vedie k edému nervov a poškodeniu. Ďalšie rizikové faktory sú hypertenzia, diabetes mellitus, genetické dispozície, myopia, vaskulárne choroby.

Využitie magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóm)

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag pri zelenom zákale pozitívne uplatní svoju schopnosť významne zlepšiť mikrocirkuláciu v exponovaných tkanivách, dilatáciu prekapilár a kapilár. Tým zlepšuje prísun okysličenej krvi a živín a odvod metabolitov a upravuje cirkulačné pomery v očnici. Hojivý, stimulačný efekt a zvýšený metabolický obrat a protizápalový efekt mierni poškodenie zrakového nervu a pozitívne sa prejaví aj pri poruche funkcie sietnicových tyčiniek.

Skúsenosti pacientov

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili pre jednoduché a presné použitie, úsporu času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

Aplikácia magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóm)

Pri zelenom zákale (glaukóme) začneme aplikácie vazodilačnými programami 2 – 25 Hz a postupne prechádzame na 36 – 44 Hz pomocou solenoidu.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Hypothyreóza – znížená funkcia štítnej žľazy
  • Bolesti hlavy
  • Roztrúsená skleróza mozgomiešna – RS
  • Tinnitus (ušné šelesty, pískanie v ušiach)
  • Paradontóza
  • Bolesti zubov

Magnetoterapia a zelený zákal (glaukóm) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe alebo prevencii zeleného zákalu (glaukómu)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zelenom zákale (glaukóme).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.