Glaukóm (zelený zákal)

Editor: | 30. marca 2020

Záludnosť zeleného zákalu spočíva predovšetkým v tom, že spočiatku prebieha bez príznakov. Výpadky zorného poľa, poruchy periférneho videnia sú príznaky už rozvinutej formy ochorenia. Bohužiaľ poškodenie očného nervu a poruchy zraku môžu byť nevratné, preto je dôležité čo najskôr podstúpiť vyšetrenie u očného lekára.

Glaukóm (zelený zákal)
Obrázok: Glaukóm (zelený zákal)

Hľadáte riešenie glaukómu?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis glaukómu (zeleného zákalu) a príčiny vzniku

U glaukómu (zeleného zákalu) dochádza k vážnemu poškodeniu (odumieraniu) zrakového nervu. To sa prejavuje rôznymi poruchami videnia. Najskôr dochádza k malým výpadkom v zornom poli, neskôr človek stráca periférne videnie, a nakoniec ochorenie môže viesť až k slepote.

Na poškodení sa ako hlavný faktor podieľa zvýšený vnútroočný tlak. Vysoký tlak utláča vlákna zrakového nervu a spôsobuje ich postupné odumieranie.

Vysoký vnútroočný tlak nemusí byť jedinou príčinou, pretože sa u niektorých ľudí s vysokým vnútroočným tlakom glaukóm nikdy nerozvinul, zatiaľ čo niekto ním ochorel napriek tomu, že jeho vnútroočný tlak bol v norme.

Ďalšími rizikovými faktormi môžu byť:

 • hypertenzia (zvýšený krvný tlak),
 • diabetes mellitus (cukrovka),
 • genetické dispozície,
 • myopia (krátkozrakosť),
 • vaskulárne (cievne) choroby.

Liečba glaukómu (zeleného zákalu) – zbavte sa ťažkostí

Základom liečby je včasné odhalenie choroby. Zmeny na zrakovom nerve sú nezvratné. Glaukóm je však možné vhodnou liečbou pozastaviť vo fáze, v ktorej sa nachádza.

Ako prevenciu u zeleného zákalu možno jednoznačne odporučiť pravidelné prehliadky u očného lekára, najmä ak máte viac ako 40 rokov.

Ak sa ochorenie rozvinie, potom cieľom liečby je znížiť vnútroočný tlak tak, aby nedochádzalo k ďalšiemu poškodeniu zrakového nervu.

Pri začínajúcom glaukóme k tomu zvyčajne postačia očné kvapky, pri ťažších prípadoch sa potom pristupuje k laserovej či chirurgickej operácii oka.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť problémy súvisiace s glaukómom. Jej cieľom je zlepšením mikrocirkulácie v danej oblasti znižovať vnútroočný tlak, vytvárať metabolické podmienky pre regeneráciu a zachovávanie funkcie optického nervu.

 

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Myopia – krátkozrakosť, neschopnosť vidieť ostro vzdialené predmety.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade glaukómu?

 • Zlepšuje mikrocirkuláciu v exponovaných tkanivách.
 • Zlepšuje prísun okysličenej krvi a živín a odvod metabolitov.
 • Upravuje cirkulačné pomery v očnici.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov so zeleným zákalom spočívajú najmä vo vasodilatačnom a regeneračnom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili pre jednoduché a presné použitie, úsporu času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.