Ischemická choroba dolných končatín (poruchy prekrvenia)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika ischemickej choroby dolných končatín: Ide o ochorenie, postihujúce tepny, kedy dochádza k ich zúženiu až uzáveru. Najčastejšou príčinou uzáveru alebo zúženia tepien (ischemickej choroby dolných končatín) je ateroskleróza (kôrnatenie tepien), trombus (krvná zrazenina), Bürgerova choroba a vazokonštrikcia tepien v dôsledku poškodenia vegetatívnych nervov, ktoré regulujú cievny priesvit.

V prvej latentnej fáze ischemickej choroby dolných končatín chorý nepociťuje žiadne ťažkosti, sú studené akrá, druhá fáza – intermitentná klaudikácia – pokiaľ sa chorý zastaví a odpočinie si, bolesť odznie a môže pokračovať v chôdzi. Môžu sa už objavovať trofické zmeny. Trvalá bolesť končatiny znamená tretiu fázu ischemickej choroby dolných končatín a v poslednej, štvrtej fáze je stav prekrvenia končatiny už kritický, objavujú sa svalové zášklby a kŕče. Chorý je ohrozený odumretím tkaniva, ktorá sa najprv prejaví na okrajových častiach končatiny. Hlavným rizikovým faktorom vzniku ischemickej choroby dolných končatín je fajčenie, nedostatok pohybu, vyšší vek, psychické stresy, obezita, hypercholesterolémia, hypertenzia, diabetes a i.

Ischemická choroba dolných končatín vyžaduje odborné cievne vyšetrenie a včasné začatie liečby podľa štádia a lokalizácie postihnutia (eliminácia rizikových faktorov, cvičenie, včasná liečba drobných poranení, vazodilatačná liečba, antikoagulačná liečba, angioplastika, embolektómia, až amputácia postihnutej končatiny).

Využitie magnetoterapie pri ischemickej chorobe dolných končatín

Pri ischemickej chorobe dolných končatín dopĺňa nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag komplexnú liečbu svojím výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkuláciu okysličenej krvi a živín v exponovanom tkanive a vytvára tak lokálne lepšie metabolické podmienky.

Skúsenosti pacientov

Máme zlé prekrvenie dolných končatín, bolesti v lýtkach. Cítim, že nám magnetoterapia pomáha. Navyše magnetujem pitnú vodu na pitie aj mäkké ovocie. Prístroj máme po ruke, kedykoľvek ho možno použiť.

Danuše Sobotková

Kto má zle prekrvené nohy, nech si dá aplikátor pod lýtka a pod chodidlá, neuveriteľne sa prekrvia nohy.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

Aplikácia magnetoterapie pri ischemickej chorobe dolných končatín

Pri ischemickej chorobe dolných končatín aplikujeme vazodilatačné a stimulačné frekvencie 36 – 44 Hz a 10 – 50 Hz na postihnutú oblasť.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artróza kolena
  • Kŕčové žily
  • Diabetická noha
  • Ischemická choroba dolných končatín (poruchy prekrvenia)
  • Ischemická choroba končatín (ischémia)
  • Bercový (holenný) vred

Magnetoterapia a ischemická choroba dolných končatín – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri ischemickej chorobe dolných končatín? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ischemickej chorobe dolných končatín.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.