Kliešťová encefalitída – rekonvalescencia

Editor: | 20. júna 2019
Kliešťová encefalitída - rekonvalescencia
Obrázok: Kliešťová encefalitída – rekonvalescencia

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu kliešťová encefalitída – rekonvalescencia: Najčastejším prenášačom vírusu kliešťovej encefalitídy je kliešť. Rozoznávame meningitickú formu ochorenia, meningoencefalitickú formu s extrapyramídovými príznakmi, mozočkovými príznakmi, parézou hlavových nervov a meningoencefalomyelitickú formu s asymetrickými periférnymi parézami.

K základnej aktívnej ochrane proti kliešťovej encefalitíde patrí očkovanie a tiež môžeme pasívne brániť kliešťovi, aby sa zachytilo na koži a prisalo sa pomocou vhodnej obuvi a oblečenia. Ďalšou ochranou proti kliešťovej encefalitíde je používanie repelentov. Ak už dôjde k prisatiu kliešťa, tak je potrebné jeho včasné odstránenie a dezinfekcia miesta najlepšie jódovou tinktúrou, ktorá ako jediná dezinfekcia pôsobí do hĺbky kože.

Kliešťová encefalitída je závažné, život ohrozujúce ochorenie. Ak sa infekcia pri kliešťovej encefalitíde včas podchytí a začne sa odborná liečba, môže dôjsť k úplnému uzdraveniu. Neskoré zahájenie liečby kliešťovej encefalitídy a komplikácie ochorenia môžu zanechať trvalé následky – napr. chronické bolesti hlavy, poruchy spánku a koncentrácie, obrnu horných končatín, zníženú výkonosť, depresie.

Využitie magnetoterapia pri kliešťovej encefalitíde

Pri kliešťovej encefalitíde využívame nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag v období rekonvalescencie, kedy aplikácia urýchľuje regeneráciu organizmu, znižuje vznik komplikácií a skracuje dobu nutnú na rekonvalescenciu.

Aplikácia magnetoterapie pri kliešťovej encefalitíde

Pri kliešťovej encefalitíde aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25 a 50-81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť celej chrbtice.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Manžel prekonal boreliózu a bol preliečený antibiotikami. Bol veľmi unavený, vyčerpaný. Používaním prístroja postupne prestal brať lieky a opäť plne začal pracovať na gazdovstve.

Manželia Šmakalovi, Benešov

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili kvôli jednoduchému a presnému použitiu, úspore času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.