Kliešťová encefalitída – rekonvalescencia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu kliešťová encefalitída – rekonvalescencia: Najčastejším prenášačom vírusu kliešťovej encefalitídy je kliešť. Rozoznávame meningitickú formu ochorenia, meningoencefalitickú formu s extrapyramídovými príznakmi, mozočkovými príznakmi, parézou hlavových nervov a meningoencefalomyelitickú formu s asymetrickými periférnymi parézami.

K základnej aktívnej ochrane proti kliešťovej encefalitíde patrí očkovanie a tiež môžeme pasívne brániť kliešťovi, aby sa zachytilo na koži a prisalo sa pomocou vhodnej obuvi a oblečenia. Ďalšou ochranou proti kliešťovej encefalitíde je používanie repelentov. Ak už dôjde k prisatiu kliešťa, tak je potrebné jeho včasné odstránenie a dezinfekcia miesta najlepšie jódovou tinktúrou, ktorá ako jediná dezinfekcia pôsobí do hĺbky kože.

Kliešťová encefalitída je závažné, život ohrozujúce ochorenie. Ak sa infekcia pri kliešťovej encefalitíde včas podchytí a začne sa odborná liečba, môže dôjsť k úplnému uzdraveniu. Neskoré zahájenie liečby kliešťovej encefalitídy a komplikácie ochorenia môžu zanechať trvalé následky – napr. chronické bolesti hlavy, poruchy spánku a koncentrácie, obrnu horných končatín, zníženú výkonosť, depresie.

Využitie magnetoterapia pri kliešťovej encefalitíde

Pri kliešťovej encefalitíde využívame nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag v období rekonvalescencie, kedy aplikácia urýchľuje regeneráciu organizmu, znižuje vznik komplikácií a skracuje dobu nutnú na rekonvalescenciu.

Skúsenosti pacientov

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili kvôli jednoduchému a presnému použitiu, úspore času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

Manžel prekonal boreliózu a bol preliečený antibiotikami. Bol veľmi unavený, vyčerpaný. Používaním prístroja postupne prestal brať lieky a opäť plne začal pracovať na gazdovstve.

Manželia Šmakalovi, Benešov

Aplikácia magnetoterapie pri kliešťovej encefalitíde

Pri kliešťovej encefalitíde aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25 a 50-81Hz s vazodilatačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť celej chrbtice.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Medical program
  • Artrózy kĺbov
  • Detoxikácia organizmu
  • Bolesť – protibolestivý efekt – analgetický efekt
  • Magnetizácia vody
  • Zápal – protizápalový účinok

Magnetoterapia a kliešťová encefalitída – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri kliešťovej encefalitíde? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri kliešťovej encefalitíde.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.