Kŕčové žily

Editor: | 20. júna 2019
Kŕčové žily
Obrázok: Kŕčové žily

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika kŕčových žíl: Kŕčové žily (varixy dolných končatín) sú v podstate rozšírené a vinuté podkožné a kožné žily, ktoré sa najčastejšie vyskytujú práve na nohách v dôsledku spätného toku krvi nedomykavými žilnými chlopňami. Kŕčové žily vedú k stagnácii odkysličenej krvi a kyslých metabolitov v tkanivách končatiny a výsledkom sú ischemické zmeny končatín, zvýšené riziko zápalových zmien a tvorba kožných defektov.

Kŕčovými žilami trpí až 50% dospelej populácie a asi u 1,5% ľudí vedú nakoniec k vzniku bercového vredu. Na vzniku ochorenia sa podieľajú vrodené dispozície (znížená kvalita väziva žilovej steny) a rizikové faktory ako sedavé zamestnanie, poloha pri práci, tehotenstvo, hormonálna antikoncepcia, obezita, fajčenie a i. K hlavným príznakom kŕčových žíl patria pocity ťažoby, napätia alebo tlaku v dolných končatinách, bolesť, opuch, pálenie, svrbenie a nočné kŕče. Kŕčové žily sa vyskytujú od ľahkých foriem žilových metličiek až po vyklenuté varikozné žily s pigmentáciami a ďalšími zmenami na koži a v konečnej fáze vzniká holenný vred.

Liečba kŕčových žíl je medikamentózna (na ovplyvnenie kvality cievnej steny), chirurgická (sklerotizácia, terapia laserom, klasická operácia a miniinvazívne prístupy). Chirurgicky, chemicky alebo laserom prerušená žila zaniká a následne ju nahradí novo vyrastená zdravá žila bez varixov. Ak pacient po liečbe opätovne neadekvátne zaťažuje žilový systém, tak dochádza k novej tvorbe varixov. Pre dlhodobý efekt je nutné dlhodobo zabrániť stagnácii krvi v žilách dolných končatín a tým znemožniť alebo spomaliť vznik nových varixov.

Využitie magnetoterapie pri kŕčových žilách

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je využiteľná počas liečebného procesu, a aj ako súčasť prevencie novotvorby varixov po liečbe. Postupujeme rovnako ako pri bercových vredoch u diabetikov. Diabetickej nohe aj žilovým varixom prospieva vazodilatačný efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizápalový účinok. Zlepšenie mikrocirkulácie okysličuje tkanivá a vyplavuje metabolity. Zlepšuje sa tonus žilového riečiska a žilový návrat. Zlepšenie sa prejaví na vzhľade končatiny – mizne opuch, zmenšujú sa veľké klenuté varixy.

Aplikácia magnetoterapie pri kŕčových žilách

Pri kŕčových žilách začneme pri bolestiach a zápale aplikáciou 2 – 25 Hz denne pomocou veľkého plochého aplikátora a neskôr na doliečovanie a preventívne 36 – 44 Hz.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj Biomag využíva celá rodina. Ja na kŕčové žily a bolesti chrbtice. S prístrojom a aplikátormi sme spokojní.

Jarmila Buchtová, Mistřín

Trpela som bolesťami kolien a kŕčových žíl na obidvoch nohách. Magnetoterapiu Biomag som začala používať 2x denne po 30 minútach. Za 20 týždňov bolesti ustúpili.

Eva Švástová, Klobouky u Brna

Približne pred rokom sme si kúpili váš prístroj a môžem prehlásiť, že mne i manželke pomáha na naše zdravotné problémy. Jedná sa hlavne o bolesť chrbta a kŕčové žily, ktoré sú trvalého rázu, a dočasného ako je bolesť zápästia, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.