Ľahká mozgová dysfunkcia (LMD)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika ľahkej mozgovej dysfunkcie (LMD): Je to postihnutie centrálneho nervového systému dieťaťa počas vnútromaternicového života vplyvom pôrodnej traumy, ischémiou a celým radom ďalších vplyvov. Synonymom je tiež výraz „ľahká detská encefalopatia – LDE“.

Z rozsahu poškodenia na báze štrukturálnych zmien CNS vyplýva aj široká škála prejavov ľahkej mozgovej dysfunkcie odlišných od bežnej normy – nápadne nerovnomerný vývoj intelektových schopností, poruchy pozornosti, hyperaktivita až hypoaktivita, nesústredenosť, malá vytrvalosť, únava, impulzivita, unáhlenosť, výkyvy nálad a duševnej výkonnosti, emočná labilita, infantilné správanie, problémy so zaspávaním, nočné pomočovanie, nočné mory, poruchy vo vývoji reči, telesná neobratnosť, poruchy vnímania, poruchy učenia, čítania, písania (dyslexia, dysgrafia), a i.

Cieľ použitia magentoterapie pri ľahkej mozgovej dysfunkcii

Základom liečby ľahkej mozgovej dysfunkcie je farmakoterapia zameraná hlavne na „výživu mozgu“ – zväčšenie prietoku krvi mozgovými cievami k zväčšeniu prísunu kyslíka a glukózy k nervovým bunkám a cielená dlhodobá rehabilitácia.

Skúsenosti pacientov

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

Užívanie Biomagu je bezproblémové a hlavne DOMA! Nemusíte dochádzať do zdravotníckych zariadení, ale v pokoji doma neobmedzovaný dĺžkou liečebného procesu. To je hlavná devíza prístroja Biomag.

Alena Pastyříková, Praha 3

Magnetoterapia ako optimálna metóda liečby ľahkej mozgovej dysfunkcie

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je optimálna metóda, ktorá v sebe zahŕňa jednak požadovaný účinok farmakoterapie – zlepšenie mikrocirkulácie okysličenej krvi a živín v CNS a je zároveň vhodnou fyziatrickou liečebnou metódou, vedúcou k úprave svalového tonusu, k zlepšeniu normálnych funkcii a urýchleniu reparácie. V odbornej literatúre sú popísané výborné efekty aj pri ťažkých stavoch mozgovej dysfunkcie s postihnutím pohybového aparátu a i. Odporúčame aplikovať na celú oblasť chrbtice a hlavy a v prípade porúch hybnosti ešte pridať expozície na postihnutú oblasť.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zápal dutín – sinusitída
  • Hypothyreóza – znížená funkcia štítnej žľazy
  • Bolesti hlavy
  • Degeneratívne ochorenie mozgu, miechy
  • Glaukóm (zelený zákal)
  • Mozgová dysfunkcia

Aplikácia magnetoterapie pri ľahkej mozgovej dysfunkcii

Nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag aplikujeme dlhodobo na celú chrbticu a hlavu a všetky partie tela podľa potreby – frekvencia: 2 – 25 Hz. Pri hypoaktivite, únave môžeme striedať so stimulačnými frekvenciami 50 – 81 Hz. Vhodné sú veľké ploché aplikátory a solenoid.

Magnetoterapia a ľahká mozgová dysfunkcia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe alebo prevencii ľahkej mozgovej dysfunkcie? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ľahkej mozgovej dysfunkcii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.