Zostava Biomag Lumina 3D-e FSe
Obrázok : Zostava Biomag Lumina 3D-e FSe

Zostava Biomag Lumina 3D-e FSe

Získajte patentovanú 3D technológiu, univerzálnosť, pohodlie aj hĺbkové aplikácie.

Vďaka 3D aplikátoru A11P a FIX COMBI-e doplnkom môžete na veľkej časti tela aplikovať terapiu s maximálnym pohodlím. Otvory v tomto aplikátore umožňujú aj hĺbkové aplikácie na ramená, kolená a ďalšie kĺby. Prepínačom voliteľné, intenzívne magnetické pole na aplikátore A6P2 pôsobí bodovo (SPOT) alebo viac do šírky (WIDE) a zaistí tak intenzívne aplikácie prakticky kdekoľvek.

Ochranná, pevná taška EB3 umožní prepravu všade tam, kam sa vydáte aj vy.

Nový a lepší princíp indikovania terapie

Vo všetkých prístrojoch Biomag® sú programy s názvami diagnóz úplne nahradené novým spôsobom indikovania terapie.

Novo nájdete v prístrojoch Biomag® výber zo 6 významne inovovaných terapeutických efektov, ktoré dosahujú výborné výsledky terapie pri aplikáciách 2 x denne 20 minút.

Tieto efekty vznikli rozsiahlou analýzou mnohých klinických štúdií z celého sveta a sú zamerané na kľúčové terapeutické účinky pulzového magnetického poľa.


Biomag® Lumina 3D-e je aktívne terapeutické zariadenie – zdravotnícky prostriedok určený na použitie samostatne alebo v kombinácii s ostatnými zdravotníckymi postupmi a prostriedkami ako doplnková terapia v rámci celkového terapeutického zámeru.

Účelom aplikácií nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag® je využitie ich biologických efektov na tkanivá tak, aby napomáhali pri tlmení niektorých prejavov (symptómov) ochorenia. Ide predovšetkým o bolesť, opuchy, spazmy, zmeny mikrocirkulácie a ďalej o podporu hojenia a tlmenie ďalších symptómov, ktoré sú týmito efektmi ovplyvniteľné.

Fyziologické zmeny v tkanivách nastávajú po aplikáciách pulznej magnetoterapie Biomag® v dôsledku tlmenia bolesti, a najmä vyvolanej  vazodilatácie kapilár a prekapilár a z toho vyplývajúcich nasledujúcich liečebných efektov:

  • protibolestivého – analgetického, zmiernenie pocitu bolesti
  • hojivého – s podporou regenerácie, protizápalových a protireumatických účinkov
  • protiopuchového – protiedémového
  • myorelaxačného – uvoľňujúceho spazmy (kŕče)
  • vazodilatačného – najmä zlepšenie mikrocirkulácie
  • metabolicko-detoxikačného – urýchľuje odbúravanie škodlivín a metabolitov látkovej premeny

Určené na použitie na neporušenú pokožku cez ochrannú vrstvu, napr. jednorazovú alebo inú hygienickú podložku.

Počas používania zariadenia Biomag® Lumina 3D-e je potrebné dodržiavať najmä Zásady bezpečnej obsluhy  spolu s Kontraindikáciami/Indikáciami a používať ho v súlade s určenými podmienkami prostredia.

Základné bezpečnostné informácie sa zobrazujú aj na displeji prístroja.

Z čoho vychádza toto hodnotenie?

Pre maximálnu presnosť a vypovedajúcu hodnotu vychádza toto hodnotenie výhradne zo spätných väzieb od skutočných a overených vlastníkov prístrojov magnetoterapie Biomag a to v kategórii zlepšenia bolestivosti. Tieto spätné väzby majú štruktúru, ktorá zodpovedá požiadavkám na certifikáciu zdravotníckych pomôcok a je schválená príslušnými audítormi.

Fotogaléria - Zostava Biomag Lumina 3D-e FSe