Set pulznej magnetoterapie Biomag Lumina 3D-e FLEXI CARE
Obrázok : Zostava Biomag Lumio 3D-e FLEXI CARE

Zostava Biomag Lumio 3D-e FLEXI CARE

Kompaktná a úsporná. Univerzálna a prekvapivo výkonná.

V tejto zostave získate veľmi univerzálny a žiadaný aplikátor A17P s 3D technológiou. Môžete tak aplikovať pulzové magnetické pole ako na oblasť menších kĺbov, tak na ramená alebo oblasť chrbta. Aplikátor A15P potom umožní intenzívne aplikácie pri lokálnych problémoch.

Vďaka kompaktnej taške EB1, potom túto zostavu prenesiete kamkoľvek sa vydáte aj vy.

Nový a lepší princíp indikovania terapie

Vo všetkých prístrojoch Biomag® sú programy s názvami diagnóz úplne nahradené novým spôsobom indikovania terapie.

Novo nájdete v prístrojoch Biomag® výber zo 6 významne inovovaných terapeutických efektov, ktoré dosahujú výborné výsledky terapie pri aplikáciách 2 x denne 20 minút.

Tieto efekty vznikli rozsiahlou analýzou mnohých klinických štúdií z celého sveta a sú zamerané na kľúčové terapeutické účinky pulzového magnetického poľa.


Biomag® Lumio 3D-e je aktívne terapeutické zariadenie – zdravotnícky prostriedok určený na použitie samostatne alebo v kombinácii s ostatnými zdravotníckymi postupmi a prostriedkami ako doplnková terapia v rámci celkového terapeutického zámeru.

Účelom aplikácií nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag® je využitie ich biologických efektov na tkanivá tak, aby napomáhali pri tlmení niektorých prejavov (symptómov) ochorenia. Ide predovšetkým o bolesť, opuchy, spazmy, zmeny mikrocirkulácie a ďalej o podporu hojenia a tlmenie ďalších symptómov, ktoré sú týmito efektmi ovplyvniteľné.

Fyziologické zmeny v tkanivách nastávajú po aplikáciách pulznej magnetoterapie Biomag® v dôsledku tlmenia bolesti a najmä vyvolanej vazodilatácie kapilár a prekapilár a z toho vyplývajúcich nasledujúcich liečebných efektov:

  • protibolestivý – analgetický, zmiernenie pocitu bolesti
  • hojivý – s podporou regenerácie, protizápalových a protireumatických účinkov
  • protiopuchový – protiedémový
  • myorelaxačný – uvoľňujúci spazmy (kŕče)
  • vazodilatačný – najmä zlepšenie mikrocirkulácie
  • metabolicko-detoxikačný – urýchľuje odbúravanie škodlivín a metabolitov látkovej premeny

Určené na použitie na neporušenú pokožku cez ochrannú vrstvu, napr. jednorazovú alebo inú hygienickú podložku.

Počas používania zariadenia Biomag® Lumio 3D-e je potrebné dodržiavať najmä Zásady bezpečnej obsluhy spolu s Kontraindikáciami / Indikáciami a používať ho v súlade s určenými podmienkami prostredia.

Základné bezpečnostné informácie sa zobrazujú aj na displeji prístroja.

Z čoho vychádza toto hodnotenie?

Pre maximálnu presnosť a vypovedajúcu hodnotu vychádza toto hodnotenie výhradne zo spätných väzieb od skutočných a overených vlastníkov prístrojov magnetoterapie Biomag a to v kategórii zlepšenia bolestivosti. Tieto spätné väzby majú štruktúru, ktorá zodpovedá požiadavkám na certifikáciu zdravotníckych pomôcok a je schválená príslušnými audítormi.

Fotogaléria - Zostava Biomag Lumio 3D-e FLEXI CARE