Lupienka – psoriáza

Editor: | 20. júna 2019
Lupienka - psoriáza
Obrázok: Lupienka – psoriáza

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu lupienka – psoriáza: Psoriasis vulgaris (lupienka) je jedným z najčastejších kožných neinfekčných ochorení postihujúcich predovšetkým kožu (najčastejšie na lakťoch, kolenách, nohách a trupe, v slabinách, na pohlavných orgánoch, vlasovej časti hlavy), ale postihuje aj nechty a kĺby. Pri lupienke sa kožné bunky reprodukujú extrémne viac ako normálne, čo spôsobuje neustále navršovanie a odlupovanie postihnutej oblasti. Postihnutie kĺbov – psoriatická artritída, je podobná reumatoidnej artritíde a zápalové zmeny vedú k deformáciám a degenerácii kĺbu.

Presný dôvod vzniku lupienky (psoriázy) nie je známy, ale na vzniku ochorenia sa podieľa viacero faktorov ako dedičná dispozícia, autoimunitné mechanizmy, faktory vonkajšieho prostredia podporujúce vznik lupienky (stres, infekcie, poranenia, zlá funkcia pečene, niektoré lieky, hormonálne vplyvy a i.).

U menej závažných foriem lupienky (psoriázy) sa užíva predovšetkým lokálna liečba (uhoľný decht, kortikosteroidy, retinoidy, keratolytiká, alternatívne aj soľ z Mŕtveho mora a i.), u ťažkých foriem systémová liečba (Metotrexát, Cyklosporín a Retinoidy). K moderným metódam liečby lupienky patrí biologická liečba s cieleným efektom do imunitných mechanizmov a fotochemoterapiou (PUVA), kde ide o spoločný efekt psoraléna a UVA zložky ultrafialového žiarenia.

Zlepšenie lupienky prináša podpora vyčistenia a detoxikácia organizmu, ktorá uľahčí pečeni, obličkám, koži a črevám pri práci s vylučovaním odpadových látok a metabolitov z tela.

Využitie magnetoterapie pri lupienke (psoriáze)

Pri lupienke (psoriáze) je použitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag vhodné v štádiu kožných prejavov i pri kĺbových prejavoch. Pri lupienke sa uplatňuje efekt protizápalový, hojaci, upokojujúci, obmedzujúci svrbenie, imunostimulačný a detoxikačný. Magnetoterapiu používame jednak v období aktivity kožných prejavov lupienky, ale aj v období kľudovom s cieľom udržiavať stav a predchádzať zhoršovaniu lupienky. Okrem prikladania aplikátora na postihnuté miesta je vhodná aplikácia na oblasť pečene a brucha na podporu detoxikačných a metabolických pečeňových funkcií a na úpravu procesov trávenia a vstrebávania. Pri lupienke (psoriáze) aplikujeme magnetoterapiu opakovane – vlastne celoživotne – podľa vývoja a priebehu ochorenia.

Aplikácia magnetoterapie pri lupienke (psoriáze)

Pri lupienke (psoriáze) aplikujeme dlhodobo a opakovane na postihnutú kožu 2 – 25 Hz a na zlepšenie detoxikácie na oblasť brucha a pečene frekvencie 65 – 81 Hz. Dopĺňame pitným režimom upravenou vodou pomocou programu č. 31. Vhodné sú veľké ploché aplikátory a solenoid.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Moja dcéra využíva Biomag na psoriázu, výrastky na krčnej chrbtici a na krížovej oblasti chrbtice. Chrbtica sa zlepšila a psoriáza zmiernila.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili kvôli jednoduchému a presnému použitiu, úspore času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.