Lupienka – psoriáza

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu lupienka – psoriáza: Psoriasis vulgaris (lupienka) je jedným z najčastejších kožných neinfekčných ochorení postihujúcich predovšetkým kožu (najčastejšie na lakťoch, kolenách, nohách a trupe, v slabinách, na pohlavných orgánoch, vlasovej časti hlavy), ale postihuje aj nechty a kĺby. Pri lupienke sa kožné bunky reprodukujú extrémne viac ako normálne, čo spôsobuje neustále navršovanie a odlupovanie postihnutej oblasti. Postihnutie kĺbov – psoriatická artritída, je podobná reumatoidnej artritíde a zápalové zmeny vedú k deformáciám a degenerácii kĺbu.

Presný dôvod vzniku lupienky (psoriázy) nie je známy, ale na vzniku ochorenia sa podieľa viacero faktorov ako dedičná dispozícia, autoimunitné mechanizmy, faktory vonkajšieho prostredia podporujúce vznik lupienky (stres, infekcie, poranenia, zlá funkcia pečene, niektoré lieky, hormonálne vplyvy a i.).

U menej závažných foriem lupienky (psoriázy) sa užíva predovšetkým lokálna liečba (uhoľný decht, kortikosteroidy, retinoidy, keratolytiká, alternatívne aj soľ z Mŕtveho mora a i.), u ťažkých foriem systémová liečba (Metotrexát, Cyklosporín a Retinoidy). K moderným metódam liečby lupienky patrí biologická liečba s cieleným efektom do imunitných mechanizmov a fotochemoterapiou (PUVA), kde ide o spoločný efekt psoraléna a UVA zložky ultrafialového žiarenia.

Zlepšenie lupienky prináša podpora vyčistenia a detoxikácia organizmu, ktorá uľahčí pečeni, obličkám, koži a črevám pri práci s vylučovaním odpadových látok a metabolitov z tela.

Využitie magnetoterapie pri lupienke (psoriáze)

Pri lupienke (psoriáze) je použitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag vhodné v štádiu kožných prejavov i pri kĺbových prejavoch. Pri lupienke sa uplatňuje efekt protizápalový, hojaci, upokojujúci, obmedzujúci svrbenie, imunostimulačný a detoxikačný. Magnetoterapiu používame jednak v období aktivity kožných prejavov lupienky, ale aj v období kľudovom s cieľom udržiavať stav a predchádzať zhoršovaniu lupienky. Okrem prikladania aplikátora na postihnuté miesta je vhodná aplikácia na oblasť pečene a brucha na podporu detoxikačných a metabolických pečeňových funkcií a na úpravu procesov trávenia a vstrebávania. Pri lupienke (psoriáze) aplikujeme magnetoterapiu opakovane – vlastne celoživotne – podľa vývoja a priebehu ochorenia.

Skúsenosti pacientov

Moja dcéra využíva Biomag na psoriázu, výrastky na krčnej chrbtici a na krížovej oblasti chrbtice. Chrbtica sa zlepšila a psoriáza zmiernila.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili kvôli jednoduchému a presnému použitiu, úspore času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

Aplikácia magnetoterapie pri lupienke (psoriáze)

Pri lupienke (psoriáze) aplikujeme dlhodobo a opakovane na postihnutú kožu 2 – 25 Hz a na zlepšenie detoxikácie na oblasť brucha a pečene frekvencie 65 – 81 Hz. Dopĺňame pitným režimom upravenou vodou pomocou programu č. 31. Vhodné sú veľké ploché aplikátory a solenoid.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Prerušenie nervu po úraze – poranenie periférneho nervu
  • Dna
  • Detoxikácia organizmu
  • Polyneuropatia
  • Voľba individuál
  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)

Magnetoterapia a lupienka (psoriáza)

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri lupienke (psoriáze)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri lupienke (psoriáze).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.