Lupienka – psoriáza

Editor: | 4. mája 2020

Máte začervenanú kožu pokrytú bielymi šupinami, svrbí alebo je bolestivá? Môže ísť o lupienku. Navštíviť lekára je najlepším riešením. Síce nemožno chorobu úplne vyliečiť, možno však dobre zvládať jej prejavy a udržať ju tak pod kontrolou.

Lupienka - psoriáza
Obrázok: Lupienka – psoriáza

Hľadáte riešenie lupienky?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis lupienky a príčiny vzniku

Lupienka (psoriasis vulgaris) je kožné neinfekčné ochorenie postihujúce predovšetkým kožu najčastejšie na lakťoch, kolenách, nohách a trupu, v slabinách, na pohlavných orgánoch či vo vlasoch. Môže postihnúť tiež nechty a kĺby.

Patrí medzi najčastejšie kožné ochorenia s postihnutím 1-3% populácie. Väčšinou sa prejavuje až po puberte, avšak u malých detí nie je ničím výnimočným.

Pri lupienke sa kožné bunky reprodukujú extrémne viac ako normálne, čo spôsobuje neustále navršovanie a odlupovanie postihnutej oblasti.

Prejavy môžu byť rôzne:

 • začervenaná koža s bielymi šupinami, ktorá svrbí alebo bolí,
 • drsný povrch nechtov, ktoré sa môžu štiepiť alebo lámať,
 • vystupujúce plochy na rukách či nohách, ktoré praskajú alebo sa na nich robia pľuzgier.

Postihnutie kĺbov (psoriatická artritída) je podobná reumatoidnej artritíde a zápalové zmeny vedú k deformáciám a degenerácii kĺbu.

Presný dôvod vzniku psoriázy nie je známy, na vzniku choroby sa podieľa množstvo faktorov:

 • dedičná dispozícia,
 • autoimunitné mechanizmy,
 • faktory vonkajšieho prostredia (stres, infekcie, poranenia, zlá funkcia pečene, niektoré lieky, hormonálne vplyvy).

Liečba psoriázy – zbavte sa ťažkostí

U menej závažných foriem psoriázy sa užíva predovšetkým lokálna liečba. Ide o masti, gély, telové mlieka. Jedná sa o prípravky na báze látok ako uhoľnodechtová, kortikosteroidy, retinoidy, keratolytiká, alternatívne aj soľ z Mŕtveho mora.

Systémová liečba prichádza do úvahy pri ťažkých formách ochorenia. Ide o lieky v tabletkách alebo injekciách, kedy sa účinná látka dostáva cez krvný obeh do celého organizmu (napríklad Metotrexát, Cyklosporín a Retinoidy).

K moderným metódam patrí biologická liečba s cieleným efektom do imunitných mechanizmov, fototerapia či fotochemoterapia (ide o spoločný efekt psoralénu a UVA zložky ultrafialového žiarenia).

Zlepšenie prináša podpora vyčistenia a detoxikácie organizmu, ktorá uľahčí pečeni, obličkám, koži a črevám s vylučovaním odpadových látok a metabolitov z tela.

Použitie 3D pulznej terapie Biomag pri lupienke je vhodné ako v štádiu kožných prejavov, tak pri kĺbových prejavoch. Pri kožných prejavoch je jej cieľom spôsobiť upokojenie, obmedziť svrbenie, podporiť hojenie a pri kĺbových prejavoch navyše tlmiť bolesť. V období kľudovom je jej cieľom udržiavať stav a predchádzať zhoršovaniu ochorenia.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Fototerapia – liečba svetlom.
 • Fotochemoterapia (PUVA) – metóda liečby kombináciou látky psoralén a UVA zložky ultrafialového žiarenia.
 • Psoralén – látka rastlinného pôvodu, zvyšuje citlivosť kože na slnečné svetlo vrátane UV žiarenia.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade lupienky?

 • Pôsobí protizápalovo.
 • Má hojaci, upokojujúci, imunostimulačný a detoxikačný efekt.
 • Prospieva svojim vazodilatačným efektom.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s lupienkou spočívajú v hojivom a detoxikačnom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Moja dcéra využíva Biomag na psoriázu, výrastky na krčnej chrbtici a na krížovej oblasti chrbtice. Chrbtica sa zlepšila a psoriáza zmiernila.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili kvôli jednoduchému a presnému použitiu, úspore času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.