Lymská borelióza

Editor: | 20. júna 2019
Lymská borelióza
Obrázok: Lymská borelióza

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu Lymská borelióza: Lymská borelióza je nákaza s prírodnou ohniskovosťou. Lymskú boreliózu vyvoláva spirochéta Borrelia burgdorferi a prebieha v troch štádiách. Prenášačom lymskej boreliózy je najčastejšie kliešť, ale aj iný bodavý hmyz. Infekciu je možné získať po celom území SR vzhľadom k celkovému premoreniu kliešťov u nás.

Liečba lymskej boreliózy je antibiotická a dôležitá je včasná diagnostika a zahájenie liečby. V neskorších štádiách lymskej boreliózy pretrváva aj po antibiotickej liečbe rad klinických ťažkostí, ktoré môžu prechádzať do chronického štádia a tu je dôležitá ďalšia symptomatická liečba a dlhodobá rehabilitácia.

Využitie magnetoterapie na lymskú borelióziu

Pri lymskej borelióze je nízkofrekvenčná pulzovej magnetoterapie Biomag vhodnou metódou na dlhodobú starostlivosť pri chronických následkoch prekonanej choroby. Magnetoterapia môže pozitívne ovplyvniť rad kĺbových ťažkostí, zlepšiť hybnosť, utlmiť bolesť, zmierniť priebeh zápalových procesov, podporiť ich hojenie a celkovým imunostimulačným efektom mierniť progresiu klinických ťažkostí. Pri lymskej borelióze odporúčame aplikácie na jednotlivé bolestivé kĺby a hlavne dlhodobé aplikácie na oblasť celej chrbtice a hlavy.

Aplikácia magnetoterapie na lymskú boreliózu

Pri lymskej borelióze aplikujeme programy s rozsahom 10 – 50 Hz s prevahou vazodilatačného a hojivého efektu. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Manžel prekonal boreliózu a bol preliečený antibiotikami. Bol veľmi unavený, vyčerpaný. Používaním prístroja postupne prestal brať lieky a opäť plne začal pracovať na gazdovstve.

Manželia Šmakalovi, Benešov

Prekonala som boreliózu a mám problémy s chrbticou a kĺbmi. Magnety predpísané rehabilitačnou lekárkou mi vždy pomáhali. A tak som si kúpila Biomag, Používam ho pri bolestiach, po úrazoch.

Hana Černiková, Staré Hradiště

Po uštipnutí kliešťom som mala boreliózu, následná polyneuropatia mi spôsobuje veľké bolesti. Denne som používala terapiu Biomag. Isteže to nie je stopercentné, ale moja ruka je bez bolesti a natoľko pohyblivá, že môžem takmer robiť čokoľvek.

Paní Škarvadová, Pečky

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.