Lymská borelióza

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu Lymská borelióza: Lymská borelióza je nákaza s prírodnou ohniskovosťou. Lymskú boreliózu vyvoláva spirochéta Borrelia burgdorferi a prebieha v troch štádiách. Prenášačom lymskej boreliózy je najčastejšie kliešť, ale aj iný bodavý hmyz. Infekciu je možné získať po celom území SR vzhľadom k celkovému premoreniu kliešťov u nás.

Liečba lymskej boreliózy je antibiotická a dôležitá je včasná diagnostika a zahájenie liečby. V neskorších štádiách lymskej boreliózy pretrváva aj po antibiotickej liečbe rad klinických ťažkostí, ktoré môžu prechádzať do chronického štádia a tu je dôležitá ďalšia symptomatická liečba a dlhodobá rehabilitácia.

Využitie magnetoterapie na lymskú borelióziu

Pri lymskej borelióze je nízkofrekvenčná pulzovej magnetoterapie Biomag vhodnou metódou na dlhodobú starostlivosť pri chronických následkoch prekonanej choroby. Magnetoterapia môže pozitívne ovplyvniť rad kĺbových ťažkostí, zlepšiť hybnosť, utlmiť bolesť, zmierniť priebeh zápalových procesov, podporiť ich hojenie a celkovým imunostimulačným efektom mierniť progresiu klinických ťažkostí. Pri lymskej borelióze odporúčame aplikácie na jednotlivé bolestivé kĺby a hlavne dlhodobé aplikácie na oblasť celej chrbtice a hlavy.

Skúsenosti pacientov

Manžel prekonal boreliózu a bol preliečený antibiotikami. Bol veľmi unavený, vyčerpaný. Používaním prístroja postupne prestal brať lieky a opäť plne začal pracovať na gazdovstve.

Manželia Šmakalovi, Benešov

Prekonala som boreliózu a mám problémy s chrbticou a kĺbmi. Magnety predpísané rehabilitačnou lekárkou mi vždy pomáhali. A tak som si kúpila Biomag, Používam ho pri bolestiach, po úrazoch.

Hana Černiková, Staré Hradiště

Po uštipnutí kliešťom som mala boreliózu, následná polyneuropatia mi spôsobuje veľké bolesti. Denne som používala terapiu Biomag. Isteže to nie je stopercentné, ale moja ruka je bez bolesti a natoľko pohyblivá, že môžem takmer robiť čokoľvek.

Paní Škarvadová, Pečky

Aplikácia magnetoterapie na lymskú boreliózu

Pri lymskej borelióze aplikujeme programy s rozsahom 10 – 50 Hz s prevahou vazodilatačného a hojivého efektu. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Lymská borelióza
  • Regenerácia
  • Opuch – protiopuchový – protiedémový efekt
  • Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)
  • Polyneuropatia
  • Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)

Magnetoterapia a lymská borelióza

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na lymskú boreliózu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na lymskú boreliózu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.