Lymská borelióza

Editor: | 28. apríla 2020

Mali ste kliešťa a je v mieste jeho prisatia červená škvrna s blednúcim stredom? Pokiaľ vás navyše silno bolí hlava, kĺby a máte horúčku, radšej navštívte lekára. Môže ísť o lymskú boreliózu. Jej včasné neliečenie môže mať vážne následky na nervový systém, srdce aj pohybový aparát.

Lymská borelióza
Obrázok: Lymská borelióza

Hľadáte riešenie boreliózy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis boreliózy a príčiny vzniku

Lymská borelióza (tiež lymeská borelióza) je infekčné ochorenie spôsobené prinajmenšom tromi druhmi baktérií rodu Borrelia.

Najčastejším prenášačom na človeka je kliešť. Infekciu je vzhľadom k celkovému zamoreniu kliešťami možné získať prakticky všade. V podozrení z možného prenosu je aj iný hmyz s bodavo-savým ústrojenstvom ako komár alebo muchnička.

Choroba prebieha v troch štádiách.

V prvom štádiu, ktoré trvá aj niekoľko týždňov, sa objavia príznaky pripomínajúce chrípku. Infikovaný je unavený, má horúčku a pociťuje nevoľnosti. Objaví sa červená škvrna s bielym stredom v okolí prisatia kliešťa (migrujúci erytém).

V druhej fáze sa objavujú bolesti kĺbov, opuchy, bolesti svalov.

Tretia fáza prichádza po niekoľkých mesiacoch až roku a objavia sa zápaly kĺbov, zápalové ochorenia mozgu, miechy, srdca či oka.

Diagnóza sa stanovuje podľa klinického nálezu a laboratórnych vyšetrení, kedy sú vyšetrované protilátky proti boreliám.

Liečba lymskej boreliózy – zbavte sa ťažkostí

Liečba ochorenia je antibiotická a dôležitá je včasná diagnostika a začatie liečby.Neexistuje prevencia v podobe očkovania ako pri kliešťovej encefalitíde.

Oneskorená alebo nedostatočná liečba môže viesť k vypuknutiu oveľa vážnejších symptómov, ktoré môžu obmedzovať funkčnosť a byť ťažko liečiteľné.

V neskorších štádiách ochorenia pretrváva aj po antibiotickej liečbe rad klinických ťažkostí, ktoré môžu prechádzať do chronického štádia a tu je dôležitá ďalšia symptomatická liečba a dlhodobá rehabilitácia.

3D pulzná terapia Biomag je vhodnou rehabilitačnou metódou. Jej cieľom je zmierniť priebeh zápalových procesov, tlmiť bolesť, zlepšovať hybnosť a obmedziť progresiu klinických príznakov pri chronických následkoch prekonanej nákazy.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Migrujúci erytém (erythema migrans) – červená škvrna aj niekoľko centimetrov veľká, ktorá sa objavuje okolo miesta prisatia kliešťa za 14 dní až jeden mesiac, je typickým prejavom boreliózy.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade lymskej boreliózy?

 • Mierni priebeh zápalových procesov.
 • Pomáha tlmiť bolesti a zlepšovať hybnosť.
 • Podporuje hojenie a svojím imunostimulačným efektom mierni progresiu ťažkostí.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s lymskou boreliózou spočívajú v analgetickom (protibolestivom) a hojivom efektu efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prekonala som boreliózu a mám problémy s chrbticou a kĺbmi. Magnety predpísané rehabilitačnou lekárkou mi vždy pomáhali. A tak som si kúpila Biomag, Používam ho pri bolestiach, po úrazoch.

Hana Černiková, Staré Hradiště

Manžel prekonal boreliózu a bol preliečený antibiotikami. Bol veľmi unavený, vyčerpaný. Používaním prístroja postupne prestal brať lieky a opäť plne začal pracovať na gazdovstve.

Manželia Šmakalovi, Benešov

Po uštipnutí kliešťom som mala boreliózu, následná polyneuropatia mi spôsobuje veľké bolesti. Denne som používala terapiu Biomag. Isteže to nie je stopercentné, ale moja ruka je bez bolesti a natoľko pohyblivá, že môžem takmer robiť čokoľvek.

Paní Škarvadová, Pečky

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.