Metabolizmus – ovplyvnenie látkovej výmeny

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu metabolizmus – ovplyvnenie látkovej výmeny: Zlepšenie látkovej výmeny a mikrocirkulácie v tkanivách (metabolizmu) vedie k odplaveniu metabolitov (detoxikácii) a k stimulácii procesov hojenia. Urýchlenie hojenia a regenerácie po aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie je preukázané na kostiach aj na mäkkých tkanivách a je vysvetľované nešpecifickým podráždením cytoplazmatickej membrány, kde dochádza k aktivácii metabolického reťazca, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP/cGMP a ďalej zvýšená aktivácia osteoklastov v prípade hojenia kostí.

Magnetoterapia výrazne urýchľuje hojenie, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón. Je preto využívaná na urýchlenie hojenia zlomenín, hojenie pseudoartróz (pakĺbov), na spevnenie uvoľnených a bolestivých protéz.

 

Využitie magnetoterapie na zlepšenie metabolizmu – ovplyvnenie látkovej výmeny

Vplyvom nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie stúpa hladina proteoglykánov v chrupavke až o 22% (podľa Chvojky), čo pozitívne ovplyvňuje metabolizmus (ovplyvnenie látkovej výmeny). To umožňuje hojenie a regeneráciu chrupavky, ktorá je inak ovplyvniteľná len ťažko a v obmedzenej miere. Zrýchlenie hojenia bolo preukázané nielen na kostiach, ale rovnako na mäkkých tkanivách. Prístroje radu Biomag® pozitívne ovplyvňujú zápaly sterilné (reumatické ochorenia), aj zápaly mikrobiálne a ich hojenie. Indukujú zvýšenú fagocytárnu aktivitu, vrátane produkcie superoxidu, ktorý potláča mikrobiálnu flóru, ale môže byť zároveň zdrojom prechodného zhoršenia stavu napr. reumatikov v priebehu prvých aplikácií. Následná aktivácia superoxiddismutázy vedie k upokojeniu a nástupu hojivých zmien. Zvlášť dobré výsledky sú dosahované pri radikulárnych (koreňových) a pseudoradikulárnych syndrómoch (ischias, útlak nervov z rôznych príčin). Hojivý, regeneračný efekt je súhrnom ďalších čiastkových efektov a podporuje prirodzenú schopnosť organizmu hojiť a regenerovať.

Skúsenosti pacientov

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Biomag odporúčam vrelo všetkým pacientom, ktorí trpia chronickými bolesťami a nemajú čas chodiť na rôzne rehabilitácie na rehabilitačné kliniky, kde používajú podobné prístroje.

Martin Král, Praha 10

Aplikácia magnetoterapie na zlepšenie metabolizmu – ovplyvnenie látkovej výmeny

Na zlepšenie metabolizmu – ovplyvnenie látkovej výmeny aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag vo frekvenčnom rozsahu 36 – 44 Hz, aplikujeme lokálne na postihnuté časti tela a podľa potreby kombinujeme s cielenými programami podľa jednotlivých diagnóz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Medical program
  • Detoxikácia organizmu
  • Pred masážou
  • Voľba individuál
  • Osteoartritída, artritída
  • Artritídy kĺbov

Magnetoterapia a zlepšenie metabolizmu – ovplyvnenie látkovej výmeny – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na zlepšenie metabolizmu – ovplyvnenie látkovej výmeny? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na zlepšenie metabolizmu – ovplyvnenie látkovej výmeny.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.