Migréna a iné bolesti hlavy a účinky pulzového magnetického poľa

Editor: | 6. decembra 2018

Rainer B. Pelka, Ph.D., Christof Jaenicke, M.D., Joerg Gruenwald, Ph.D., Berlín, Nemecko

Táto experimentálna, placebom kontrolovaná štúdia hodnotí účinnosť štvortýždňovej liečby migrény a ďalších bolestí hlavy pulzovým magnetickým poľom (16Hz, 5uTs) pomocou malého prístroja. 82 pacientom bola náhodne pridelená aktívna liečba alebo placebo liečba (n = 41). Všetci mali jednu z nasledujúcich siedmich diagnóz: migréna, migréna v kombinácii s tenznými bolesťami hlavy, tenzné bolesti hlavy, bolesti hlavy okolo očí, bolesti hlavy spojené s vplyvom počasia, posttraumatické bolesti a iné. Účinnosť bola hodnotená na základe dĺžky, intenzity a frekvencie migrény a záchvatov bolestí hlavy, rovnako ako schopnosti koncentrácie. Analyzované boli informácie o 77 pacientoch. V aktívnej liečebnej skupine boli na konci štúdie všetky hodnotené kritéria podstatne zlepšené (P <0,0001 vs. Základňa a placebo). 76% pacientov aktívnej liečby zaznamenalo úľavu alebo úplnú úľavu od svojich ťažkostí. Iba jeden pacient s placebom (2,5%) pocítil nejakú úľavu, 8% zaznamenalo ľahké zhoršenie a 2% cítili podstatné zhoršenie symptómov. Žiadne vedľajšie účinky neboli zaregistrované.

Migréna a iné bolesti hlavy a účinky magnetoterapie – Vaše otázky

Zaujali Vás pozitívne účinky magnetoterapie pri migréne a bolestiach hlavy? Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri migréne a bolestiach hlavy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri migréne a bolestiach hlavy.

Súvisiace diagnóza: Migréna

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)