Migréna

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika migrény: O migréne hovoríme, keď ide o periodicky sa opakujúce bolesti polovice alebo celej hlavy. Bolesť je pri migréne záchvatovitá, často sprevádzaná nevoľnosťou a vracaním. Migréna má celý rad foriem a taktiež množstvo liečebných postupov na ich ovplyvnenie. Migréna môže mať veľa príčin – najčastejšie cievne anomálie v mozgu (zvýšenú dráždivosť, výduť a i.), ďalej zmeny na podklade porúch v oblasti krčnej chrbtice.

Vaskulárna teória udáva ako príčinu vazokonstrikciu s hypoxiou časti mozgu a následnú vazodilatáciu, ktorá vedie k bolesti. Neurovaskulárna teória hovorí o šíriacej sa vlne depresie kortikálnej mozgovej aktivity a súčasné teórie zvažujú, že bolesť je vyvolaná precitlivenosťou a patologickou aktivitou jadra trojklaného nervu a jeho periférnych zakončení v oblasti mening. Prejavy migrény sú od štádia prodromov, aury, cez vlastný záchvat až po status migrenosus. Terapeuticky sa podávajú antimigreniká (agonista 5HT-1B / D), analgetiká, nesteroidné antiflogistiká, preventívne beta blokátory, a i.

Ale tiež je mnoho migrén zle reagujúcich na liečbu, ktoré nevykazujú jednoznačne žiadnu z vyššie uvedených príčin a pritom výborne reagujú na celkovú detoxikáciu organizmu a na liečbu zameranú na podporu funkcie pečene. Ide pravdepodobne o proces vedúci k zníženiu látok v obehu, ktoré môžu byť spúšťacím mechanizmom cievnych reakcií v mozgových cievach.

Využitie magnetoterapie pri migréne

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag, okrem priameho ovplyvnenia aktivity CNS, významným spôsobom mení metabolické pomery a zlepšuje mikrocirkuláciu. Tým vedie k detoxikácii a regenerácii exponovaných tkanív a má zásadný vplyv na kvalitu krvného zásobenia v exponovanej oblasti, čo sa pozitívne prejaví na obmedzení záchvatov a bolestí pri migréne.

Skúsenosti pacientov

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Trpela som radom problémov, ako syndrómom karpálneho tunela, záchvatom migrény, bolesťami hlavy, vysokým krvným tlakom, hyperfunkciou štítnej žľazy. Po liečbe magnetoterapiou sa zdravotný stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

Aplikácia magnetoterapie pri migréne

Pri migréne odporučujeme analgetické frekvencie 4 – 6 Hz. pri akútnych ťažkostiach na hlavu a krčnú chrbticu solenoidom a v dobe medzi atakmi 50 – 81 Hz. na oblasť brucha-pečene plochým aplikátorom a zvýšený pitný režim.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Angína, chrapot, KHCD
  • Tinnitus (ušné šelesty, pískanie v ušiach)
  • Bolesti trojklanného nervu
  • Stavy po cievnej mozgovej príhode
  • Zápal dutín – sinusitída
  • Bolesti zubov

Magnetoterapia a migréna – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri migréne? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri migréne.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.