Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva: Myorelaxačný efekt znamená uvoľnenie kostrového svalstva a zníženie svalového tonusu. Pôsobením nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag sa urýchľuje odplavovanie kyslých metabolitov (zlepšenou perfúziou, zvýšenou aktivitou laktátdehydrogenázy) spôsobujúcich bolestivé dráždenie v svaloch a v miestach chronického zápalu. Tým sa tlmia bolesti a povoľujú bolestivé svalové spazmy (kontraktúry). Ďalej bolo preukázané výrazné spomalenie nervového vedenia v dolných končatinách u športovcov – tento dej sa taktiež podieľa na uvoľnení svalov..

Využitie magnetoterapie na myorelaxáciu

Pri myorelaxácii zmierňuje myorelaxačný účinok prístrojov radu Biomag® na chrbtové svalstvo (paravertebrálne priečne pruhované svalstvo obopínajúce chrbticu) mnohé problémy ako napr. stuhnutú krčnú chrbticu, bolesti hlavy, závraty, nedoslýchavosť, obmedzenú pohyblivosť, bolesti vystreľujúce do končatín a pod. Myorelaxačný efekt na hladkú svalovinu pôsobí úľavu pri kolikách a relaxácia kostrového svalstva je nevyhnutnou podmienkou pri liečbe všetkých bolestivých stavov pohybového aparátu.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag sme zakúpili na regeneráciu zamestnancov našej firmy. Svoje uplatnenie má hlavne na bolesti, zápaly šliach, natiahnutie, regeneráciu, uvoľnenie, artritídu.

p. Šetek, Pardubice

V súčasnej dobe používam prístroj ako prípravu na uvoľnenie svalstva pred masážou a samozrejme si zaregenerujem po ťažších tréningoch, kedy potrebujem uvoľniť přecvičenú časť tela.

Jan Šrotíř, Vyškov

Aplikácia magnetoterapie pri myorelaxácii

Pri myorelaxácii aplikujeme pri bolestivých stavoch (kontraktúry, bolesť po veľkej fyzickej záťaži). Aplikujeme lokálne frekvencie 10 – 14 Hz a na následné urýchlenie regenerácie a obnovu svalového výkonu frekvencie 65 – 81 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)
  • Reumatizmus mimokĺbový
  • Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)
  • Vrcholový šport – presilenie, únava, mikrotraumy
  • Regenerácia
  • Pred masážou

Magnetoterapia a myorelaxácia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri myorelaxácii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri myorelaxácii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.