Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva

Editor: | 20. júna 2019
Myorelaxácia - uvoľnenie spazmov kostrového svalstva
Obrázok: Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva: Myorelaxačný efekt znamená uvoľnenie kostrového svalstva a zníženie svalového tonusu. Pôsobením nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag sa urýchľuje odplavovanie kyslých metabolitov (zlepšenou perfúziou, zvýšenou aktivitou laktátdehydrogenázy) spôsobujúcich bolestivé dráždenie v svaloch a v miestach chronického zápalu. Tým sa tlmia bolesti a povoľujú bolestivé svalové spazmy (kontraktúry). Ďalej bolo preukázané výrazné spomalenie nervového vedenia v dolných končatinách u športovcov – tento dej sa taktiež podieľa na uvoľnení svalov..

Využitie magnetoterapie na myorelaxáciu

Pri myorelaxácii zmierňuje myorelaxačný účinok prístrojov radu Biomag® na chrbtové svalstvo (paravertebrálne priečne pruhované svalstvo obopínajúce chrbticu) mnohé problémy ako napr. stuhnutú krčnú chrbticu, bolesti hlavy, závraty, nedoslýchavosť, obmedzenú pohyblivosť, bolesti vystreľujúce do končatín a pod. Myorelaxačný efekt na hladkú svalovinu pôsobí úľavu pri kolikách a relaxácia kostrového svalstva je nevyhnutnou podmienkou pri liečbe všetkých bolestivých stavov pohybového aparátu.

Aplikácia magnetoterapie pri myorelaxácii

Pri myorelaxácii aplikujeme pri bolestivých stavoch (kontraktúry, bolesť po veľkej fyzickej záťaži). Aplikujeme lokálne frekvencie 10 – 14 Hz a na následné urýchlenie regenerácie a obnovu svalového výkonu frekvencie 65 – 81 Hz.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj Biomag sme zakúpili na regeneráciu zamestnancov našej firmy. Svoje uplatnenie má hlavne na bolesti, zápaly šliach, natiahnutie, regeneráciu, uvoľnenie, artritídu.

p. Šetek, Pardubice

V súčasnej dobe používam prístroj ako prípravu na uvoľnenie svalstva pred masážou a samozrejme si zaregenerujem po ťažších tréningoch, kedy potrebujem uvoľniť přecvičenú časť tela.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.