Obličková kolika

Editor: | 20. júna 2019
Obličková kolika
Obrázok: Obličková kolika

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika obličkovej koliky: Ide o akútny bolestivý syndróm spôsobený náhlou poruchou odtoku moču močovodom. Najčastejšou príčinou obličkovej koliky je konkrement a jeho pohyb v odvodných močových cestách. Vzniká z „plného zdravia“. Diagnózu potvrdíme prostredníctvom RTG alebo UZ vyšetrením. Včas neriešená akútna obličková kolika hrozí hromadením moču, hydronefrózou a zlyhaním obličky.
Liečba obličkovej koliky (konzervatívna alebo chirurgická) spočíva hlavne v odstránení kamienku, alebo inej prekážky (krvná zrazenina, hnis) z močových ciest. Konzervatívna liečba spočíva v aplikácii analgetických a spasmolytických liekov a zvýšení príjmu tekutín, prípadne infúznej terapii na podporu spontánneho vylúčenia konkrementu.

Využitie magnetoterapie pri obličkovej kolike

Pri obličkovej kolike môžeme využiť nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag ako doplnenie konzervatívnej analgeticko-spasmolytickej liečby a po odchode konkrementu na podporu hojenia poškodenej sliznice.

Aplikácia magnetoterapie pri obličkovej kolike

Pri obličkovej kolike odporúčame aplikovať magnetoterapiu lokálne nad obličku a pozdĺž močovodu, analgetické frekvencie 4-6 Hz a spazmolytické 8-14 Hz dlhodobo až do odchodu konkrementu. Na doliečenie 2-25 Hz.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Magnetoterapiu používa aj môj brat, ktorý má bolesti chrbtice a obličkové problémy. Užíval silné lieky proti bolesti. Po zapožičaní magnetoterapie nemusí lieky proti bolesti užívať v takom veľkom množstve.

Zlatuše Zajíčková, Frýdek-Místek

Prístroj používam na artrózu kolenných, ramenných a bedrových kĺbov, ischias, obličky a bolesť chrbta. Uvedené ťažkosti ustúpili.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Moje problémy s krčnou chrbticou a obličkami sa používaním pristroja výrazne zmiernili. Používala som ho po operácii štítnej žľazy a môj pooperačný stav sa upravil tak rýchlo, že som mohla po 2 týždňoch nastúpiť do zamestnania.

Slávka Kuglerová, Pliešovice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.