Obličková kolika

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika obličkovej koliky: Ide o akútny bolestivý syndróm spôsobený náhlou poruchou odtoku moču močovodom. Najčastejšou príčinou obličkovej koliky je konkrement a jeho pohyb v odvodných močových cestách. Vzniká z „plného zdravia“. Diagnózu potvrdíme prostredníctvom RTG alebo UZ vyšetrením. Včas neriešená akútna obličková kolika hrozí hromadením moču, hydronefrózou a zlyhaním obličky.
Liečba obličkovej koliky (konzervatívna alebo chirurgická) spočíva hlavne v odstránení kamienku, alebo inej prekážky (krvná zrazenina, hnis) z močových ciest. Konzervatívna liečba spočíva v aplikácii analgetických a spasmolytických liekov a zvýšení príjmu tekutín, prípadne infúznej terapii na podporu spontánneho vylúčenia konkrementu.

Využitie magnetoterapie pri obličkovej kolike

Pri obličkovej kolike môžeme využiť nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag ako doplnenie konzervatívnej analgeticko-spasmolytickej liečby a po odchode konkrementu na podporu hojenia poškodenej sliznice.

Skúsenosti pacientov

Moje problémy s krčnou chrbticou a obličkami sa používaním pristroja výrazne zmiernili. Používala som ho po operácii štítnej žľazy a môj pooperačný stav sa upravil tak rýchlo, že som mohla po 2 týždňoch nastúpiť do zamestnania.

Slávka Kuglerová, Pliešovice

Magnetoterapiu používa aj môj brat, ktorý má bolesti chrbtice a obličkové problémy. Užíval silné lieky proti bolesti. Po zapožičaní magnetoterapie nemusí lieky proti bolesti užívať v takom veľkom množstve.

Zlatuše Zajíčková, Frýdek-Místek

Prístroj používam na artrózu kolenných, ramenných a bedrových kĺbov, ischias, obličky a bolesť chrbta. Uvedené ťažkosti ustúpili.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Aplikácia magnetoterapie pri obličkovej kolike

Pri obličkovej kolike odporúčame aplikovať magnetoterapiu lokálne nad obličku a pozdĺž močovodu, analgetické frekvencie 4-6 Hz a spazmolytické 8-14 Hz dlhodobo až do odchodu konkrementu. Na doliečenie 2-25 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Sexuálna dysfunkcia u mužov (poruchy erekcie)
  • Pálenie záhy
  • Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)
  • Zápal prostaty, BHP
  • Mononukleóza
  • Zápcha

Magnetoterapia a obličková kolika – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri obličkovej kolike? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri obličkovej kolike.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.