Obličková kolika

Editor: | 17. februára 2020

Máte dlhšiu dobu problémy s močením alebo vás pobolieva v bedrách? Na príčine môžu byť obličkové kamene, tie môžu spôsobiť obličkovú koliku, čo je stav značne nebezpečný, a hlavne veľmi bolestivý. V takom prípade nečakajte a vyhľadajte lekársku pomoc, pretože môže dôjsť k vážnemu poškodeniu obličiek.

Obličková kolika
Obrázok: Obličková kolika

Hľadáte riešenie obličkové koliky?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis obličkovej koliky a príčiny vzniku

Obličková (renálna) kolika je akútny bolestivý syndróm spôsobený náhlou poruchou odtoku moču močovodom.

Bolesť vystreľuje do boku a chrbta, miešku či pyskov ohanbia a vnútornej strany stehien. Môže byť sprevádzaná potením, nevoľnosťou, zvracaním, hematúriou (prítomnosťou krvi v moči).

Ide o akútny bolestivý syndróm, ktorý vzniká z „plného zdravia“.

Najčastejšou príčinou, ktorá vedie k náhlej poruche odtoku moču močovodom je konkrement (močový kameň) a jeho pohyb v odvodných močových cestách.

Faktory vzniku môžu byť:

 • dedičnosť
 • nedostatočný príjem tekutín,
 • infekcie močových ciest,
 • metabolické poruchy,
 • iné ochorenia (napríklad Crohnova choroba),
 • lieky a ďalšie faktory.

Diagnózu možno potvrdiť prostredníctvom röntgenu (RTG) alebo ultrazvuku (UZ).

Včas neriešená akútna obličková kolika hrozí hromadením moču, hydronefrózou, zápalom alebo zlyhaním obličiek.

Liečba obličkovej koliky – zbavte sa ťažkostí

Liečba je konzervatívna alebo chirurgická a jej cieľom je odstránenie kamienku, alebo inej prekážky (krvná zrazenina, hnis) z močových ciest.

Konzervatívna liečba spočíva v aplikácii analgetických a spazmolytických liekov a vo zvýšení príjmu tekutín, prípadne v infúznej terapii na podporu spontánneho vylúčenia konkrementu (vymočenie obličkového kameňa).

V prípade, že kamene nie sú vyplavené samovoľne, možnosťou je litotripsia, kedy pomocou zvukových vĺn môžu byť roztrieštené do menších fragmentov a následne pomocou zvýšeného príjmu tekutín sú zvyšky rozbitých kameňov vyplavené z tela von.

Zložitejšie prípady sú riešené potom chirurgicky.

3D terapiu Biomag možno využiť na doplnenie konzervatívnej analgeticko-spazmolytickej liečby a po odchode konkrementu na podporu hojenia poškodenej sliznice.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Hematúria – znamená prítomnosť krvi v moči.
 • Hydronefróza – rozšírenie obličkovej panvičky zadržaným močom, vzniká dôsledkom prekážky v odvodných močových cestách.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade obličkovej koliky?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Uvolňuje spazmy.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s obličkovou kolikou spočívajú najmä v analgetickom (inak tiež protibolestivom) a spazmolytickom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Magnetoterapiu používa aj môj brat, ktorý má bolesti chrbtice a obličkové problémy. Užíval silné lieky proti bolesti. Po zapožičaní magnetoterapie nemusí lieky proti bolesti užívať v takom veľkom množstve.

Zlatuše Zajíčková, Frýdek-Místek

Moje problémy s krčnou chrbticou a obličkami sa používaním pristroja výrazne zmiernili. Používala som ho po operácii štítnej žľazy a môj pooperačný stav sa upravil tak rýchlo, že som mohla po 2 týždňoch nastúpiť do zamestnania.

Slávka Kuglerová, Pliešovice

Prístroj používam na artrózu kolenných, ramenných a bedrových kĺbov, ischias, obličky a bolesť chrbta. Uvedené ťažkosti ustúpili.

Jaroslav Vomáčka, Praha

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.