Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika umelého bedrového kĺbu: Umelý bedrový kĺb je náhrada kĺbu poškodeného opotrebením či úrazom kĺbom umelým – najčastejšie s kombináciou kovu a plastu. Prvé umelé bedrové kĺby boli použité v päťdesiatych rokoch. Najčastejšie sa operuje bedrový kĺb, operácií kolenných kĺbov je zhruba o polovicu menej. Vyvíjajú sa aj náhrady ďalších kĺbov – ramenných, lakťových, členkových, ale aj kĺbov prstov. Indikáciou na operáciu a implantáciu umelého kĺbu je IV. stupeň opotrebovania kĺbu.

Využitie magnetoterapie pri umelom bedrovom kĺbe

Pred a po operácii bedrového kĺbu je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag indikovaná pred operáciou, kde zlepšuje vitalitu tkanív a po operácii na urýchlenie hojenia a návratu plnej hybnosti. Okrem toho sa uplatní aj pri uvoľňovaní endoprotéz na zlepšenie stavu kostného tkaniva a spevnenie protézy. Podobne je odporúčaná pri všetkých zlomeninách, kde bol použitý kovový spojovací materiál – skrutky, dlahy atď. Nedochádza tu k tepelnému efektu, k posunu implantátov a nežiaducim účinkom na exponované tkanivá.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je rehabilitačná metóda, ktorá je plne použiteľná aj v prípade operácie bedrového kĺbu – kovové endoprotézy.

Skúsenosti pacientov

Som po TEP oboch kolien. Magnetoterapia mi tiež pomáha, hlavne keď si obe nohy pokladám na ten väčší magnet.

Eva Jánošová, Rumburk

Som po operácii ľavého bedrového kĺbu-totálna endoprotéza. Za 3 mesiace od začiatku používania magnetoterapie, tj. 6 mesiacov od operácie bedra, môžem chodiť bez palíc, s plným zaťažením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Prístroj používam na endoprotézy v oboch kolenách. Kolená ma nebolia, chodím bez palíc.

Marie Řeháčková, Vršce

Aplikácia magnetoterapie pri umelom bedrovom kĺbe

Pred a po operácii bedrového kĺbu odporúčame aplikácie nasledujúcim spôsobom. V príprave na operáciu striedame protibolestivé 4 – 10 Hz a hojivé frekvencie 10 – 50 Hz a po operácii aplikujeme prevažne hojivé frekvencie.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artróza kolena
  • Endoprotézy
  • Fantómové bolesti
  • Ischemická choroba končatín (ischémia)
  • Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov
  • Ischemická choroba dolných končatín (poruchy prekrvenia)

Magnetoterapia a operácia bedrového kĺbu – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pred a po operácii bedrového kĺbu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pred a po operácii bedrového kĺbu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.