Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika umelého bedrového kĺbu: Umelý bedrový kĺb je náhrada kĺbu poškodeného opotrebením či úrazom kĺbom umelým – najčastejšie s kombináciou kovu a plastu. Prvé umelé bedrové kĺby boli použité v päťdesiatych rokoch. Najčastejšie sa operuje bedrový kĺb, operácií kolenných kĺbov je zhruba o polovicu menej. Vyvíjajú sa aj náhrady ďalších kĺbov – ramenných, lakťových, členkových, ale aj kĺbov prstov. Indikáciou na operáciu a implantáciu umelého kĺbu je IV. stupeň opotrebovania kĺbu.

Využitie magnetoterapie pri umelom bedrovom kĺbe

Pred a po operácii bedrového kĺbu je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag indikovaná pred operáciou, kde zlepšuje vitalitu tkanív a po operácii na urýchlenie hojenia a návratu plnej hybnosti. Okrem toho sa uplatní aj pri uvoľňovaní endoprotéz na zlepšenie stavu kostného tkaniva a spevnenie protézy. Podobne je odporúčaná pri všetkých zlomeninách, kde bol použitý kovový spojovací materiál – skrutky, dlahy atď. Nedochádza tu k tepelnému efektu, k posunu implantátov a nežiaducim účinkom na exponované tkanivá.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je rehabilitačná metóda, ktorá je plne použiteľná aj v prípade operácie bedrového kĺbu – kovové endoprotézy.

Skúsenosti pacientov

Som po TEP oboch kolien. Magnetoterapia mi tiež pomáha, hlavne keď si obe nohy pokladám na ten väčší magnet.

Eva Jánošová, Rumburk

Prístroj používam na endoprotézy v oboch kolenách. Kolená ma nebolia, chodím bez palíc.

Marie Řeháčková, Vršce

Som po operácii ľavého bedrového kĺbu-totálna endoprotéza. Za 3 mesiace od začiatku používania magnetoterapie, tj. 6 mesiacov od operácie bedra, môžem chodiť bez palíc, s plným zaťažením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Aplikácia magnetoterapie pri umelom bedrovom kĺbe

Pred a po operácii bedrového kĺbu odporúčame aplikácie nasledujúcim spôsobom. V príprave na operáciu striedame protibolestivé 4 – 10 Hz a hojivé frekvencie 10 – 50 Hz a po operácii aplikujeme prevažne hojivé frekvencie.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Ostrohy na pätách – bolesti
  • Endoprotézy
  • Ischemická choroba končatín (ischémia)
  • Bercový (holenný) vred
  • Artróza bedrových kĺbov
  • Diabetická noha

Magnetoterapia a operácia bedrového kĺbu – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pred a po operácii bedrového kĺbu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pred a po operácii bedrového kĺbu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.