Osteoartritída, artritída

Editor: | 4. júla 2019

Trpíte bolesťami v kĺboch? Bolia vás kĺby hlavne pri pohybe a sú stuhnuté pri dlhej dobe nečinnosti? Osteoartritída, ktorá vás obmedzí v pohybe a vykonávaní bežných činností, môže byť príčinou týchto ťažkostí.

Osteoartritída, artritída
Obrázok: Osteoartritída, artritída

Hľadáte riešenie osteoartritídy?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis osteoartritídy, artritídy a príčiny vzniku

Osteoartróza (alebo tiež artróza) predstavuje degeneratívne ochorenie postihujúce kĺby. Najčastejšie sú postihnuté kĺby rúk, kolien a bedra.

Ochorenie je spojené so silnou bolesťou. Tá môže byť trvalá, či prechodná. Častým príznakom je stuhnutosť kĺbov, ktorá je schopná obmedziť pohyb v kĺbe až na niekoľko hodín. V pokročilých štádiách ochorenia je často vyžadované operačné riešenie formou náhrady postihnutých kĺbov.

Vo svetovom meradle je možné hovoriť o tom, že ochorenie spôsobuje až 20% všetkých prípadov chronických bolestí.

Osteoartritída je najbežnejšou formou artritídy (zápalové ochorenie kĺbu, vedúce k degeneratívnym zmenám). Tá sa prejavuje bolesťou kĺbov alebo bolestivosťou pri zvýšenej námahe a po námahe.

Kĺb sa pri artritíde deformuje a môže dochádzať k jeho rozpadu. Tieto zmeny vedú k závažnému obmedzeniu pohybu postihnutého kĺbu. Bolesti často reagujú na zmeny počasia, psychiku a celkové zdravie jedinca. V období akútnej bolesti ľudia zvyčajne pociťujú nechutenstvo, únavu a celkové zvýšenie teploty.

Osteoartritída je spôsobená opotrebovaním kĺbov vplyvom nadmerného zaťažovania.

Na vzniku tejto formy artritídy sa podieľa:

 • vek,
 • nadváha,
 • obezita,
 • genetická dispozícia,
 • zranenia,
 • dlhoročné preťažovanie kĺbov.

Liečba osteoartritídy, artritídy kĺbov – zbavte sa bolesti

Základným cieľom pri liečbe osteoartritídy je zbaviť postihnutého bolesti. Pri artritíde je tak liečba založená na miernení bolesti a spomaľovaní rozvoja ochorenia.

Používajú sa farmakologické metódy, podáva sa paracetamol, alebo nesteroidové antireumatiká, pri intenzívnejšej bolesti potom slabé opiáty.

Medikamentózna liečba často nie je účinná sama o sebe a je nutné liečbu kombinovať s cvičením, predovšetkým posilňovaním vo vode, znížením váhy a aplikovať 3D pulznú terapiu.

V pokročilých štádiách ochorenia sa musí prikročiť na chirurgické riešenie.

Na spomalenie rozvoja osteoartritídy, riešenie príznakov, oddialenie či predídenie chirurgického zákroku má významnú úlohu rehabilitačná starostlivosť práve v podobe 3D pulznej terapie Biomag.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidové liečivo pôsobiace proti bolesti, prejavom zápalu a horúčke.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade osteoartritídy?

 • Pomáha tlmiť bolesti spojené s osteoartritídou.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Pomáha zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na osteoartritídu sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná roku 2012 výskumným tímom pod vedením I. Moldavcov na 70 pacientoch potvrdzuje, že pulzná terapia (PEMF) je vhodnou doplnkovou liečbou osteoartritídy kolena. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť vďaka svojmu analgetickému efektu riešiť problémy osteoartritídy a prispieť k fyzickému zdraviu pacienta. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kríž

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.