Osteoporóza, osteochondróza

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu osteoporóza, osteochondróza: Osteoporóza je progresívne systémové ochorenie skeletu charakterizované úbytkom kostnej hmoty a poruchami mikroarchitektúry kostného tkaniva s následným zvýšením fragility kostí a tendenciou k zlomeninám. Podľa WHO je osteoporóza hodnotená ako zníženie kostnej denzity pod -2,5 SD v porovnaní s mladými jedincami. Kostná hmota narastá zhruba do veku 25 až 30 rokov, potom nasleduje rôzne dlhé obdobie stabilizácie, po ktorom nastáva pokles. U žien sa štartuje pokles najviac po menopauze a asi u 20% vedie k rozvoju osteoporózy. Protektívne pri osteoporóze pôsobia sexuálne hormóny a rastový hormón, adekvátny prísun vápnika, vitamínu D, pohybová aktivita.

Osteoporóza – urýchlenie úbytku kostného tkaniva spôsobuje pokles hormonálnych hladín, nedostatok minerálov a vitamínov, nehybnosť a nízka pohybová aktivita, poruchy vstrebávania, zvýšený príjem fosfátu, alkohol, niektoré ďalšie vnútorné ochorenia pečene, obličiek a i. Liečba osteoporózy je komplexná (hormonálna, substitúcia minerálov a vitamínov a i.).

Využitie magnetoterapie pri osteoporóze

Pri osteoporóze je súčasťou podporného pôsobenia na udržanie kvality kostného tkaniva a na potlačenie bolesti aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag. Magnetoterapia podporuje metabolické procesy v kostiach vedúce k lepšiemu zabudovaniu podávaných stavebných látok a k výraznému zníženiu prípadných bolestivých stavov pri osteoporóze. Pri osteoporóze magnetoterapia významne urýchľuje hojenie, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón.

Skúsenosti pacientov

Mám artrózu a osteoporózu. Každý deň si aplikujem príslušný program na boľavé miesta. Viem, že v 65 rokoch nebudem mať kĺby ako mladica. Preč je doba, keď som po zaľahnutí do postele nevedela, ako si ľahnúť, aby ma neškubalo v bedrách.

Olga Tomečková, Orlová

Pristroj Biomag používam na osteoporózu a bolesti kĺbov. Pristroj mi pomáha.

Marta Mihalovičová, Jablonice

Prístroj používame denne. Najviac mamička, ktorá sa lieči s osteoporózou a bronchiálnou astmou. Príležitostne ho používame všetci na prechladnutie, priedušky, bolesti hlavy.

Jana Machalová, Bučovice

Aplikácia magnetoterapie pri osteoporóze

Pri osteoporóze spočiatku aplikujeme protibolestivé frekvencie 4 – 6 Hz a po ich utlmení hojivé vo frekvenčnom rozsahu 36 – 44 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Chrupavky, poškodenie menisku, regenerácia
  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)
  • Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia
  • Bolesť – protibolestivý efekt – analgetický efekt
  • Osteoporóza, osteochondróza
  • Pooperačné stavy

Magnetoterapia a osteoporóza, resp. osteochondróza – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri osteoporóze, resp. osteochondróze? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri osteoporóze, resp. osteochondróze.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.