Pálenie záhy

Editor: | 20. júna 2019
Obrázok: Pálenie záhy

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika pálenie záhy: Pálenie záhy čiže pyróza vzniká v dôsledku tzv. gastroezofageálneho refluxu čiže refluxnej choroby pažeráka. Táto choroba sa objavuje asi u jednej desatiny obyvateľstva. Kyslý žalúdočný obsah uniká voľne do spodnej časti pažeráka a zase sa vracia späť do žalúdka. Žalúdočné kyseliny dráždia sliznicu pažeráka a vyvolávajú tak pálenie záhy (pyróza) – nepríjemný bolestivý pocit pálenia za hrudnou kosťou, ktorý sa pohybuje od oblasti žalúdka smerom nahor až do krku. Ak je dráždenie sliznice pažeráka žalúdočnými kyselinami dlhodobé, môže dôjsť k jej vážnemu poškodeniu. Dochádza k premene vnútornej výstelky dráždeného úseku pažeráka, v ktorej môže vzniknúť vred aj zhubný nádor. Jednou z príčin poruchy uzáverového mechanizmu môže byť tzv. hiátová prietrž.

Opakované pálenia záhy vyžadujú účinnú liečbu refluxnej choroby a pravidelné gastroskopické kontroly. Úľavu od pálenia záhy prináša aj zvýšená poloha hornej polovice tela pri spánku alebo vypitie pohára vlažnej vody.

Využitie magnetoterapie pri pálení záhy

Nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag môžeme využiť na tlmenie spastických bolestí a k podpore regenerácie poškodených slizníc pažeráka.

Aplikácia magnetoterapie pri pálení záhy

Pri pálení záhy tlmíme bolesť lokálne prostredníctvom programov o frekvencii 4 – 6 Hz a následne na zlepšenie mikrocirkulácie a hojenia 2 – 25 Hz plochým aplikátorom.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Spomeniem problémy, ktoré ustúpili – opuch nôh, pálenie záhy, zmenšenie bolesti kĺbov, nedokrvenie mozgu, sivý zákal a zlepšený spánok.

Emília Dzuráková, Bošáca

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť..

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.