Pálenie záhy

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika pálenie záhy: Pálenie záhy čiže pyróza vzniká v dôsledku tzv. gastroezofageálneho refluxu čiže refluxnej choroby pažeráka. Táto choroba sa objavuje asi u jednej desatiny obyvateľstva. Kyslý žalúdočný obsah uniká voľne do spodnej časti pažeráka a zase sa vracia späť do žalúdka. Žalúdočné kyseliny dráždia sliznicu pažeráka a vyvolávajú tak pálenie záhy (pyróza) – nepríjemný bolestivý pocit pálenia za hrudnou kosťou, ktorý sa pohybuje od oblasti žalúdka smerom nahor až do krku. Ak je dráždenie sliznice pažeráka žalúdočnými kyselinami dlhodobé, môže dôjsť k jej vážnemu poškodeniu. Dochádza k premene vnútornej výstelky dráždeného úseku pažeráka, v ktorej môže vzniknúť vred aj zhubný nádor. Jednou z príčin poruchy uzáverového mechanizmu môže byť tzv. hiátová prietrž.

Opakované pálenia záhy vyžadujú účinnú liečbu refluxnej choroby a pravidelné gastroskopické kontroly. Úľavu od pálenia záhy prináša aj zvýšená poloha hornej polovice tela pri spánku alebo vypitie pohára vlažnej vody.

Využitie magnetoterapie pri pálení záhy

Nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag môžeme využiť na tlmenie spastických bolestí a k podpore regenerácie poškodených slizníc pažeráka.

Skúsenosti pacientov

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť..

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Spomeniem problémy, ktoré ustúpili – opuch nôh, pálenie záhy, zmenšenie bolesti kĺbov, nedokrvenie mozgu, sivý zákal a zlepšený spánok.

Emília Dzuráková, Bošáca

Aplikácia magnetoterapie pri pálení záhy

Pri pálení záhy tlmíme bolesť lokálne prostredníctvom programov o frekvencii 4 – 6 Hz a následne na zlepšenie mikrocirkulácie a hojenia 2 – 25 Hz plochým aplikátorom.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Stav po infekčnej žltačke
  • Zápcha
  • Zápal močového mechúra – cystitis acuta
  • Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)
  • Obličková kolika
  • Hemeroidy

Pálenie záhy a magnetoterapia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri pálení záhy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri pálení záhy.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.