Pálenie záhy

Editor: | 17. februára 2020

Cítite pálenie v hrudi alebo hrdle po jedle? Máte časté grganie až pocit na zvracanie? Zrejme vás páli záha, kedy pri pretrvávajúcich problémoch je najlepšie navštíviť lekára.

Obrázok: Pálenie záhy

Hľadáte riešenie pálenia záhy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis pálenia záhy a príčiny vzniku

Pálenie záhy čiže pyróza vzniká v dôsledku takzvaného gastroezofageálneho refluxu čiže refluxnej choroby pažeráka.

Objavuje sa asi u jednej desatiny obyvateľstva.

Kyslý žalúdočný obsah uniká voľne do spodnej časti pažeráka a zase sa vracia späť do žalúdka. Žalúdočnej kyseliny dráždi sliznicu pažeráka a vyvolávajú tak pyrózu – nepríjemný bolestivý pocit pálenia za hrudnou kosťou, ktorý sa pohybuje od oblasti žalúdka smerom nahor až do krku. Dochádza k nemu spravidla v noci v spánku alebo po jedle.

Ak je dráždenie sliznice pažeráka žalúdočnými kyselinami dlhodobé, môže dôjsť k jej vážnemu poškodeniu. Dochádza k premene vnútornej výstelky dráždeného úseku pažeráka, v ktorej môže vzniknúť vred aj zhubný nádor.

Pálenie záhy môže byť najčastejšie spôsobené výrazne mastnými a tučnými jedlami. Ďalej je časté v tehotenstve a u obéznych ľudí. Jednou z príčin poruchy uzáverového mechanizmu môže byť hiátová prietrž.

Opakované problémy vyžadujú účinnú liečbu refluxnej choroby a pravidelné gastroskopické kontroly.

Liečba pálenia záhy – zbavte sa ťažkostí

Úľavu môžu priniesť lieky, z ktorých väčšina je bežne dostupná bez receptu. Najpoužívanejšími sú antacidá, ktoré neutralizujú kyslosť. Ďalej lieky blokujúce tvorbu žalúdočnej kyseliny.

Doporučovaná je zvýšená poloha hornej polovice tela pri spánku alebo vypitie pohára vlažnej vody.

Pomôcť zmierniť ťažkosti môžu aj diétne opatrenia ako pravidelnosť v strave, vhodná kombinácia potravín, obmedzenie fajčenia a alkoholu. Je doporučené ďalej znížiť stresovú záťaž a nastoliť celkovo zdravý životný štýl.

V prípade hiátovej prietrže je nutná operácia.

Pri opakujúcich sa problémoch je potrebná liečba na zabezpečenie dlhodobého riešenia.

3D terapiu Biomag možno využiť na liečbu pálenia záhy, jej cieľom je tlmenie spastických bolestí a podpora regenerácie slizníc pažeráka.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Hiátová prietrž – ide o vysunutie hornej časti žalúdka trhlinou v bránici alebo pažerákovým otvorom do hrudníka.
 • Antacidá – lieky, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu chlorovodíkovú, používajú sa v prípade pálenia záhy, niektorých foriem žalúdočnej „neurózy“.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade pálenia záhy?

 • Pomáha tlmiť spastické bolesti.
 • Podporuje regeneráciu poškodených slizníc pažeráka.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov trpiacich pálením záhy spočívajú najmä v jej regeneračnom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť..

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Spomeniem problémy, ktoré ustúpili – opuch nôh, pálenie záhy, zmenšenie bolesti kĺbov, nedokrvenie mozgu, sivý zákal a zlepšený spánok.

Emília Dzuráková, Bošáca

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.