Paradontóza

Editor: | 20. júna 2019
Paradontóza
Obrázok: Paradontóza

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika paradontózy (paradentózy): Zápal parodontu (parodontitída) – je chronické zápalové poškodenie väzivového a kostného závesného aparátu zubov. Prvým najčastejším prejavom je opuch a začervenanie ďasien, krvácanie, bolestivosť pri čistení a zápach z úst. Okrem zápalu ďasien je častým problémom bolesť z poškodenia zuba, zubného kazu a pod.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri paradentóze

Aktivizáciou tkanív vplyvom nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie dochádza k výraznému zlepšeniu prísunu okysličenej krvi do postihnutých ďasien a k podpore hojivých pochodov, k likvidácii opuchov, k protizápalovému efektu a útlmu bolesti. Magnetoterapia vhodne dopĺňa komplexnú stomatologickú liečbu paradentózy.

Popis a využitie magnetoterapie pri paradentóze

Parodontitída (paradentóza, parodontóza) vzniká neliečeným chronickým zápalom ďasien, ktorý prebieha spočiatku nenápadne a prejavuje sa krvácaním ďasien a citlivosťou na dotyk. Ak sa nelieči, tak postupne dochádza k ústupu ďasien, odhaľovaniu zubných krčkov, k posunom a uvoľňovaniu zubov a ich strate. Primárnou príčinou rozvoja paradentózy je zubný povlak a baktérie v ňom obsiahnuté. Pri nedostatočnej ústnej hygiene dochádza k rozvoju zápalu ďasien a vzniku paradontózy (niekedy tiež paradentózy). Rýchlejšiemu rozvoju môže u disponovaných osôb napomôcť aj genetické riziko paradentózy. Liečba paradentózy je komplexná a dlhodobá. Základom liečby paradentózy je starostlivá ústna hygiena a odborná starostlivosť stomatológa. Liečbu je potrebné začať čo najskôr a najlepšie je orientovať sa na prevenciu vzniku ochorenia.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag optimálne dopĺňa komplexnú liečbu paradentózy svojim protizápalovým, protiopuchovým, hojivým efektom a zmenšuje tiež sklerotizačné a deštrukčné zmeny kostného tkaniva.

Bolesti zubov patria medzi veľmi časté ťažkosti, ktoré sú spôsobené poškodením zuba (zubný kaz, odlomenie kúsku zuba), poruchami skloviny, postihnutím nervov zuba zápalom, postihnutím mäkkých tkanív okolo zuba. Bolesť sa môže z miesta poškodenia šíriť do ďalších oblastí hlavy. Prvotné je odborné stomatologické ošetrenie.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag poslúži v akútnej fáze ako doplnenie analgetickej liečby a po ošetrení ešte k urýchleniu vstrebávania opuchov, zápalu a hojenia. Neaplikujeme pri krvácajúcom lôžku po extrakcii. Prednostne tlmíme bolesť aplikáciou nízkych frekvencií a v období rekonvalescencie a pri liečbe paradentózy stimulujme hojenie vyššími frekvenciami. Vhodný je malý diskový aplikátor (hlavne na akútnu bolesť) alebo solenoid.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Biomag vôbec neschovávame, je pripravený v kresle. Používali sme ho na bolesti chrbta, paradentózu, bolesti ruky po operácii šľachy na prste.

Klement Valihrach, Dvorce u Bruntálu

Vyskúšala som magnetoterapiu na kĺby aj na zápal zubov s vynikajúcimi výsledkami. Manžel na ostrohy na pätách, bolesť ustúpila. Magnetoterapia má široké uplatnenie, cítime sa sviežejšie a máme väčšiu chuť do života.

Blanka Petrášová, Diváky

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.