Paradentóza

Editor: | 30. októbra 2019

Ak krvácate z ďasien pri čistení zubov alebo pri jedle, mali by ste spozornieť. Môže ísť o varovný signál, že na príčine je paradontitída (paradentóza). Jej neliečením môžete ľahko prísť o svoje zuby.

Paradontóza
Obrázok: Paradentóza

Hľadáte riešenie paradentózy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis paradentózy (paradontitídy) a príčiny vzniku

Paradentóza (paradontitída) je zápalové poškodenie väzivového a kostného závesného aparátu zubov (parodontu). Prvým najčastejším prejavom je opuch a začervenanie ďasien, krvácanie, bolestivosť pri čistení a zápach z úst.

Paradentóza (paradontitída, paradontóza) vzniká neliečeným chronickým zápalom ďasien, ktorý prebieha spočiatku nenápadne.

Ak sa nelieči, tak postupne dochádza k ústupu ďasien, odhaľovaniu zubných krčkov a koreňov zubov. Medzi ďasnom a koreňom vznikajú rôzne hlboké vrecká – choboty, ktoré sú plné mikróbov, zubného kameňa a odumretého tkaniva. Nakoniec dochádza k postupnému uvoľňovaniu zubov a ich strate.

Primárnou príčinou rozvoja paradentózy je zubný povlak a baktérie v ňom obsiahnuté.

Nedostatočná ústna hygiena prispieva k rozvoju zápalu ďasien a vzniku tohto ochorenia. Rýchlejšiemu rozvoju môže u disponovaných osôb napomôcť aj genetická predispozícia. Ochorenie postihuje jedinca aj v mladom veku.

Liečba paradentózy (paradontitídy) – zbavte sa ťažkostí

Liečba ochorenia je komplexná a dlhodobá. Je potrebné ju začať čo najskôr a najlepšie je orientovať sa na prevenciu vzniku ochorenia.

Základom liečby je dôkladná ústna hygiena a odborná starostlivosť stomatológa.

Chirurgické riešenie nastáva v okamihu, keď vrecká sú príliš hlboko alebo došlo k veľkej strate kosteného lôžka.

3D pulzná terapia Biomag optimálne dopĺňa komplexnú liečbu paradontitídy svojím protizápalovým, protiopuchovým, hojivým efektom a zmenšuje tiež sklerotizačné a deštrukčné zmeny kostného tkaniva.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Kostené lôžko – zubné lôžko, ktoré obklopuje koreň zuba.
 • Parodontálny chobot – voľný priestor medzi koreňom zuba a ďasnom, ktorý vzniká v dôsledku zápalových parodontopatií.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade paradontitídy (paradentózy)?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Má hojivý efekt.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na paradentózu (paradontitídu) sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia, ktorej výsledky boli publikované v Journal of Periodontology, potvrdzuje vhodnosť pulznej terapie (PEMF) ako doplnkovej liečby pacientov trpiacich paradentózou (paradontitídou). Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag vďaka svojim protizápalovým, hojivým a protiopuchovým efektom môže pomôcť v liečbe paradontitídy (paradentózy). Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Vyskúšala som magnetoterapiu na kĺby aj na zápal zubov s vynikajúcimi výsledkami. Manžel na ostrohy na pätách, bolesť ustúpila. Magnetoterapia má široké uplatnenie, cítime sa sviežejšie a máme väčšiu chuť do života.

Blanka Petrášová, Diváky

Biomag vôbec neschovávame, je pripravený v kresle. Používali sme ho na bolesti chrbta, paradentózu, bolesti ruky po operácii šľachy na prste.

Klement Valihrach, Dvorce u Bruntálu

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.