Paradontóza

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika paradontózy (paradentózy): Zápal parodontu (parodontitída) – je chronické zápalové poškodenie väzivového a kostného závesného aparátu zubov. Prvým najčastejším prejavom je opuch a začervenanie ďasien, krvácanie, bolestivosť pri čistení a zápach z úst. Okrem zápalu ďasien je častým problémom bolesť z poškodenia zuba, zubného kazu a pod.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri paradentóze

Aktivizáciou tkanív vplyvom nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie dochádza k výraznému zlepšeniu prísunu okysličenej krvi do postihnutých ďasien a k podpore hojivých pochodov, k likvidácii opuchov, k protizápalovému efektu a útlmu bolesti. Magnetoterapia vhodne dopĺňa komplexnú stomatologickú liečbu paradentózy.

Skúsenosti pacientov

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Biomag vôbec neschovávame, je pripravený v kresle. Používali sme ho na bolesti chrbta, paradentózu, bolesti ruky po operácii šľachy na prste.

Klement Valihrach, Dvorce u Bruntálu

Vyskúšala som magnetoterapiu na kĺby aj na zápal zubov s vynikajúcimi výsledkami. Manžel na ostrohy na pätách, bolesť ustúpila. Magnetoterapia má široké uplatnenie, cítime sa sviežejšie a máme väčšiu chuť do života.

Blanka Petrášová, Diváky

Popis a využitie magnetoterapie pri paradentóze

Parodontitída (paradentóza, parodontóza) vzniká neliečeným chronickým zápalom ďasien, ktorý prebieha spočiatku nenápadne a prejavuje sa krvácaním ďasien a citlivosťou na dotyk. Ak sa nelieči, tak postupne dochádza k ústupu ďasien, odhaľovaniu zubných krčkov, k posunom a uvoľňovaniu zubov a ich strate. Primárnou príčinou rozvoja paradentózy je zubný povlak a baktérie v ňom obsiahnuté. Pri nedostatočnej ústnej hygiene dochádza k rozvoju zápalu ďasien a vzniku paradontózy (niekedy tiež paradentózy). Rýchlejšiemu rozvoju môže u disponovaných osôb napomôcť aj genetické riziko paradentózy. Liečba paradentózy je komplexná a dlhodobá. Základom liečby paradentózy je starostlivá ústna hygiena a odborná starostlivosť stomatológa. Liečbu je potrebné začať čo najskôr a najlepšie je orientovať sa na prevenciu vzniku ochorenia.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag optimálne dopĺňa komplexnú liečbu paradentózy svojim protizápalovým, protiopuchovým, hojivým efektom a zmenšuje tiež sklerotizačné a deštrukčné zmeny kostného tkaniva.

Bolesti zubov patria medzi veľmi časté ťažkosti, ktoré sú spôsobené poškodením zuba (zubný kaz, odlomenie kúsku zuba), poruchami skloviny, postihnutím nervov zuba zápalom, postihnutím mäkkých tkanív okolo zuba. Bolesť sa môže z miesta poškodenia šíriť do ďalších oblastí hlavy. Prvotné je odborné stomatologické ošetrenie.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag poslúži v akútnej fáze ako doplnenie analgetickej liečby a po ošetrení ešte k urýchleniu vstrebávania opuchov, zápalu a hojenia. Neaplikujeme pri krvácajúcom lôžku po extrakcii. Prednostne tlmíme bolesť aplikáciou nízkych frekvencií a v období rekonvalescencie a pri liečbe paradentózy stimulujme hojenie vyššími frekvenciami. Vhodný je malý diskový aplikátor (hlavne na akútnu bolesť) alebo solenoid.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zápal stredného ucha – otitis media
  • Ľahká mozgová dysfunkcia (LMD)
  • Bolesti čeľustného kĺbu
  • Roztrúsená skleróza mozgomiešna – RS
  • Detská mozgová obrna
  • Angína, chrapot, KHCD

Magnetoterapia a paradontóza (paradentóza) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe či prevencii paradentózy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na paradentózu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.