Parkinsonov syndróm (Parkinson)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu Parkinsonov syndróm (Parkinson): Parkinsonský syndróm (Parkinson) čiže hypokineticko-rigidný či hypokineticko-hypertonický syndróm patrí medzi extrapyramídové syndrómy a vzniká pri nigrostriatálnom deficite dopamínu, pri blokáde dopamínových receptorov či pri poškodení putamen.
Rozoznávame primárny (Parkinsonova choroba a iné neurodegeneratívne choroby) a sekundárny Parkinsonov syndróm (poliekový, vaskulárny, toxický, pri metabolických ochoreniach, pri endokrinopatii, posttraumatický, pri normotenznom hydrocefale). Parkinson sa prejavuje zmenšením rozsahu, spomalením a sťažením štartov pohybov, triaškou, poruchou chôdze, obmedzením mimiky tváre, poruchami písma, reči a i.

Využitie magnetoterapia pri Parkinsonovom syndróme

Pri Parkinsonovom syndróme je rehabilitačná liečba pomocou nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag a spôsob aplikácie obdobná ako pri všetkých degeneratívnych ochoreniach centrálneho nervového systému (napr. pri roztrúsenej sklerózy …). Aplikujeme na celú oblasť chrbtice a hlavy denne a opakovane programy „degenerácia CNS“, uprednostňujeme nižšie a stredné frekvencie 2 – 25 Hz na miernenie rigidity a striedame so stimulačnými frekvenciami.

Skúsenosti pacientov

Prístroj používam na diagnózu Parkinson, pociťujem úľavu.

Jan Maděrič, Lednice

Moja pacientka trpí Parkinsonovou chorobou. Každý deň sa venujeme reflexnej masáži a používame prístroj Biomag. V súčasnej dobe je badateľné zlepšenie, ľahšie sa pohybuje a po psychickej stránke je u nej vidieť pokrok.

Dagmar Leneková, Bratislava

Manželka používa Biomag, má diagnostikovaného Parkinsona. S prístrojom sme spokojní.

Pavel Pospíšil, Opava

Aplikácia magnetoterapie pri Parkinsonovom syndróme

Pri Parkinsonovom syndróme aplikujeme denne programy s rozsahom 2-25 a 50-81Hz s vazodilatačným, myorelaxačným a stimulačným efektom. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblasť chrbtice.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Polyneuropatia
  • Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva
  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)
  • Dna
  • Celulitída
  • Osteoporóza, osteochondróza

Magnetoterapia a Parkinsonov syndróm – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Parkinsonovom syndróme? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Parkinsonovom syndróme.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.