Pásový opar – herpes zoster

Editor: | 4. mája 2020

Máte bolesti v oblasti krku, ramien či trupu? Začína sa objavovať červenkastý pásik malých vyrážok? Môže ísť o pásový opar. Ide o ochorenie, kedy je nutné zájsť k lekárovi. Môžete tak predísť komplikáciám tejto choroby.

Pásový opar – herpes zoster
Obrázok: Pásový opar – herpes zoster

Hľadáte riešenie pásového oparu?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis pásového oparu a príčiny vzniku

Ide o infekčné ochorenie, ktorého pôvodcom je vírus varicella zoster zo skupiny herpetických vírusov.

Prvý kontakt s týmto vírusom sa prejaví ako ovčie kiahne typické pre detský vek. Po ich vyliečení vírus zostáva ukrytý v tele. Pri poruche imunity (najmä bunkovej), môže dôjsť k reaktivácii vírusu.

Najskôr sa prejaví pálčivými bolesťami v oblasti krku, ramien a trupu. Po niekoľkých dňoch sa objavia pľuzgieriky vo forme pásu, naplnené tekutinou a môžu byť bolestivé.

Spúšťacím mechanizmom môže byť stres, úraz, operácia, závažné ochorenia. Rizikovým faktorom je aj vek. Pásový opar sa bežne vyskytuje po 50. roku veku.

Najčastejšie sa vyskytuje na hrudníku, bedrách, tvári. Môže sa však rozvinúť kdekoľvek napríklad aj na hlave, v ústach na jazyku, ale aj v oku.

Komplikáciami sú ohrozené osoby, ktoré doposiaľ neprekonali ovčie kiahne, potom sa ochorenie prejaví práve ako ovčie kiahne, ale v dospelosti s ďaleko závažnejším priebehom. Ďalej ženy v tehotenstve môžu kontaktom s chorým ohroziť plod.

Najobávanejšou komplikáciou je postherpetická neuralgia, kedy dlhodobo pretrváva bolesť v postihnutej oblasti.

Recidivujúci pásový opar je vzácny, môže však upozorňovať na možnosť nádorového ochorenia alebo na AIDS.

Liečba pásového oparu – zbavte sa ťažkostí

Liečebne sa podávajú antivirotiká, ďalej protizápalové masti, vitamíny a lieky proti bolesti.

Dôležité je nastolenie kľudového režimu.

Očkovacie vakcíny sú odporúčané v tých prípadoch, kedy možno očakávať ťažký priebeh ochorenia.

Za účinnú prevenciu pásového oparu môžeme označiť očkovanie, celkové posilňovanie imunity, dostatok spánku a odpočinku, vyvarovať sa stresu či prechladnutia.

Súčasťou starostlivosti môže byť aplikácia 3D pulznej terapie Biomag. Jej cieľom je tlmiť bolesť, urýchliť hojenie, regeneráciu a celkovo stimulovať obranyschopnosť.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Antivirotiká – látky s protivírusovým pôsobením.
 • Postherpetická neuralgia – bolestivý syndróm postihuje pacientov s anamnézou pásového oparu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v pásového oparu?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Urýchľuje hojenie, regeneráciu a stimuluje obranyschopnosť.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s pásovým oparom spočívajú najmä v analgetickom (inak tiež protibolestivom), regeneračnom a hojivom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.