Pásový opar – herpes zoster

Editor: | 20. júna 2019
Pásový opar – herpes zoster
Obrázok: Pásový opar – herpes zoster

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu pásový opar – herpes zoster: Pásový opar (herpes zoster) je infekčné ochorenie, ktorého pôvodcom je vírus varicella-zoster zo skupiny herpetických vírusov. Infekcia prebieha v dvoch fázach. Primoinfekcia pásového oparu je typická pre detský vek a je známa pod názvom ovčie kiahne. Toto ochorenie sa počas života vyskytuje len raz. Po dobu primárnej infekcie vírus putuje pozdĺž senzorického nervu z kože do príslušného ganglia, kde zostáva v latentnej fáze. Replikácia (zmnoženie) tohto vírusu je potláčaná bunkovou a humorálnou imunitou. Druhá fáza ochorenia pásového oparu nastáva pri poruche tejto imunity (najmä bunkovej), kedy môže dôjsť k reaktivácii vírusu.

Vírus následne putuje pozdĺž nervu do kože, čo je sprevádzané výsevom vezikúl v určitom kožnom dermatome a vzniká pásový opar. Takýto stav môže nastať v dôsledku vyššieho veku, stresu, traumy, imunosupresívnej či cytostatickej terapie, nádorového ochorenia, imunodefektu či po ožiarení. Za normálnych okolností dochádza v priebehu života k reaktivácii len jedenkrát. Recidívy herpesu zoster sú zriedkavé, môžu však upozorňovať na možnosť nádorového ochorenia alebo na AIDS. Typickou lokalizáciou pásového oparu sú miesta priebehu nervov medzi rebrami na hrudníku a ďalej niektoré časti tváre okolo prvej vetvy trojklanného nervu.

Komplikáciami s pásovým oparom sú ohrozené osoby, ktoré doteraz neprekonali ovčie kiahne a môžu byť prvýkrát infikovaní varicella zoster vírusom a tehotné ženy môžu kontaktom s chorým ohroziť plod. Najobávanejšou komplikáciou pásového oparu (herpesu zoster) je postherpetická neuralgia. Liečebne sa podávajú antivirotiká, protizápalové masti, vitamíny a lieky proti bolesti. Očkovacie vakcíny majú úspešnosť predovšetkým proti ťažkým priebehom ochorenia.

Využitie magnetoterapie pri pásovom opare

Ako účinnú prevenciu pásového oparu môžeme označiť celkové posilňovanie imunity. Súčasťou starostlivosti môže byť aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag, ktorá jednak tlmí bolesť, urýchľuje hojenie, regeneráciu a celkovo stimuluje obranyschopnosť.

Aplikácia magnetoterapie pri pásovom opare

Pri pásovom opare aplikujeme v akútnej fáze denne opakovane protibolestivé frekvencie 4 – 6 Hz a v rekonvalescencii 50-81Hz so stimulačným efektom. Aplikujeme na bolestivé miesta výsevu a plochý aplikátor na segment chrbtice.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.