Podpora rastu a obnovy kožného tkaniva

Editor: | 6. decembra 2018

Podpora rastu a obnovy kožného tkaniva pomocou aplikácie pulznej magnetoterapie. Pôsobenie na hlavné kožné bunky (keratinocyty) vysvetľuje štúdia (Vianale et al., 2008), v ktorej sa výskumný tím zameral na mechanizmy, ktoré podporujú bunkový rast v pokožke.

Terapeutické účinky umožnili takmer okamžité zníženie aktivity proteínového komplexu NF-κB spôsobené pulznou magnetoterapiou. Naopak, v kontrolnej skupiny dochádzalo k zníženiu aktivity tohto komplexu postupne a pomaly.

NF-κB je zodpovedný za produkciu cytokínov a prežitie bunky. Zároveň kontroluje transkripciu DNA a podieľa sa na bunkovej reakcii na stres, cytokíny (teda aj chemokíny), voľné radikály, UV ožiarenie, oxidované nízkodenzitné lipoproteíny (teda zlý cholesterol v krvi) a bakteriálne a vírusové antigény.

Štúdia zistila, že pulzná magnetoterapia výrazne zlepšila rast a obnovu kožného tkaniva väčšou proliferáciou kožných buniek a zároveň zregulovala produkciu chemokínov, čím obmedzila zápalové procesy.

Zdroj: Vianale, G. et al. (2008) Extremely low frequency electromagnetic field enhances human keratinocyte cell growth and decreases proinflammatory chemokine production. British Journal of Dermatology. 158 (6), 1189–1196.

Extrémne nízkofrekvenčné elektromagnetické pole podporuje bunkový rast keratinocytov a znižuje tvorbu prezápalového chemokína / Extremely low frequency electromagnetic field enhances human keratinocyte cell growth and decreases proinflammatory chemokine production

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18410412

Kontaktujte nás pomocou nižšie uvedeného formulára a overte si sami liečebný efekt patentovanej 3D pulznej magnetoterapie Biomag.

Naši poradcovia sa s Vami spoja, ako to najskôr bude možné, a navrhnú ideálne riešenie priamo pre Vás.

Súvisiace diagnóza: Celulitída

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)