Pomočovanie u detí (enuréza)

Charakteristika pomočovania u detí: Väčšina pomočujucích sa detí má normálne fungujúci močový mechúr a normálny priebeh spánku, ale neprebudí sa, keď sa močový mechúr naplní a dôjde k pomočeniu. V základnej patofyziológii pomočovania u detí (enurézy) sa uplatňujú – funkcia močového mechúra, spánok, produkcia moču, genetická predispozícia.

Pomočovanie u detí (enuréza) je častejšia u chlapcov, ako u dievčat. Antidiuretická liečba vedie k spomaleniu produkcie moču počas noci a môže pomôcť problém vyriešiť. Nočné pomočovanie u detí môže spôsobiť vznik psychologických problémov.

Využitie magnetoterapie na pomočovanie u detí

Na pomočovanie u detí je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag indikovaná ako doplnková liečba (protizápalový, myorelaxačný efekt), ale nemôže pokryť všetky faktory (výrazná psychická nadstavba, genetická dispozícia a pod.). Na pomočovanie u detí odporučujeme počas dňa aplikovať na oblasť bedrovej chrbtice a močového mechúra denne a dlhodobo. Bojovať proti infektom, dodržiavať pitný režim hlavne pred spaním, režim spánku a ďalšie pokyny pediatra.

Skúsenosti pacientov

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

Mala som problémy s močovým mechúrom, tak som prístroj začala používať na všetky problémy 3x denne. Teraz ho používam ako prevenciu tak 2x denne. Som s ním spokojná.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

Aplikácia magnetoterapie na pomočovanie u detí

Pri pomočovaní detí aplikujeme myorelaxačnú a vazodilatačnú frekvenciu 10 – 14 Hz a 2 – 25 Hz na oblasť bedrovej chrbtice a močového mechúra.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Neplodnosť u žien (po zápaloch vajcovodu)
  • Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)
  • Pomočovanie u detí (enuréza)
  • Zápal močového mechúra – cystitis acuta
  • Obličková kolika
  • Pálenie záhy

Magnetoterapia a pomočovanie u detí – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri pomočovaní u detí? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri pomočovaní u detí.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.