Poruchy prekrvenia horných končatín (ischemická choroba horných končatín)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika poruchy prekrvenia horných končatín: Ischemická choroba horných končatín je ochorenie tepien horných končatín vedúce k ich ischémii. Je oveľa menej častá než podobné poruchy prekrvenia dolných končatín (ischemická choroba dolných končatín). Proximálny typ ischemickej choroby horných končatín je najčastejšie podmienený aterosklerózou. Častejšou formou je distálny typ ischemickej choroby horných končatín (Raynaudov fenomén – lokálna vazoneuróza). Ďalším prejavom ischemickej choroby horných končatín – teda porúch ich prekrvenia, sú záchvaty cievnych kŕčov spôsobené ochorením ramenného pletenca, pri ochoreniach periférnych ciev a iných stavoch, kedy poruchy prekrvenia horných končatín môžu signalizovať iné závažné ochorenia.

Využitie magnetoterapie pri poruchách prekrvenia horných končatín (ischemickej chorobe horných končatín)

Pri ischemickej chorobe horných končatín dopĺňa nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag komplexnú liečbu svojím výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry, zlepšuje mikrocirkuláciu okysličenej krvi a živín v exponovanom tkanive a vytvára tak lokálne lepšie metabolické podmienky.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag používam s veľmi dobrými účinkami na bolesti pohybového ústrojenstva prameniace z vertebrogénneho syndrómu. Ďalej na nedostatočné prekrvenie končatín, občasné zápaly močového mechúra.

Jana Jurčeková, Hroznova Lhota

Manžel používa pristroj pri bolestiach kĺbov nôh, proti kŕčom a tiež na ruky po ťažkej a namáhavej práci. Po použití príde rýchlejšie úľava.

Ingrid Molnárová, Zlata Idka

Aplikácia magnetoterapie pri ischemickej chorobe horných končatín (poruchách prekrvenia horných končatín)

Pri ischemickej chorobe horných končatín odporúčame aplikovať spasmolytické a vazodilatačné programy s rozsahom 2 – 25 Hz a podľa potreby kombinácie s 10 – 50 Hz na postihnutú oblasť celého ramenného pletenca špeciálnym aplikátorom na rameno, plochým aplikátorom alebo solenoidom.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artralgia či artróza ramenného kĺbu
  • Karpálny tunel
  • Poruchy prekrvenia horných končatín (ischemická choroba horných končatín)
  • Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená), syndróm bolestivého ramena
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Magnetoterapia a ischemická choroba horných končatín (porucha prekrvenia horných končatín) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe ischemickej choroby horných končatín? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ischemickej chorobe horných končatín (porucha prekrvenia horných končatín).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.