Prejavy Bechterevovej choroby v oblasti bedra

Editor: | 6. decembra 2018

Prejavy Bechterevovej choroby v oblasti bedra a účinky pulznej magnetoterapie v kombinácii so strečingovým cvičením boli skúmané v dvojito zaslepenej, randomizovanej, kontrolovanej štúdii (Turan et al., 2014).

Štúdie sa zúčastnilo 66 pacientov s diagnostikovanou ankylozujúcou spondylitídou (AS), ktorí absolvovali cvičenie na posilnenie svalstva v oblasti bedra. Pulzná magnetoterapia s frekvenciou 2 Hz bola v skutočnosti aplikovaná len 35-tim z nich a ani fyzioterapeuti nevedeli u koho konkrétne.

Zhodnotenie bolesti v pokoji, pri námahe, rannej stuhnutosti, únave, funkčnosti bedra a ďalších ukazovateľoch prebehlo pred začiatkom terapie a potom, po jednom, troch a šiestich mesiacoch.

U skupiny, ktorá absolvovala pulznú magnetoterapiu, bolo už v prvom období zaznamenané výrazné zmiernenie bolesti pri namáhaní bedra aj celkovo lepšia funkčnosť bedra. Tiež bola skrátená doba rannej stuhnutosti svalstva.

Výsledky štúdie teda naznačujú, že pulzná magnetoterapia môže výrazne prispieť k úľave od bolestí bedier pri rehabilitačnom cvičení u pacientov, ktorí trpia Bechterevovou chorobou.

Zdroj: Turan, Y. et al. (2014) Is magnetotherapy applied to bilateral hips effective in Ankylosing spondylitis patients? A randomized, double-blind, controlled study. Rheumatology International. [Online] 34 (3), 357–365.

Je magnetoterapia aplikovaná na bedra u pacientov s ankylozujúcou spondylitídou efektívna? Randomizovaná, dvojito zaslepená, kontrolovaná štúdia / Is magnetotherapy applied to bilateral hips effective in Ankylosing spondylitis patients? A randomized, double-blind, controlled study

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24399455

Kontaktujte nás pomocou nižšie uvedeného formulára a overte si sami liečebný efekt patentovanej 3D pulznej magnetoterapie Biomag.

Naši poradcovia sa s Vami spoja, ako to najskôr bude možné, a navrhnú ideálne riešenie priamo pre Vás.

Súvisiace diagnóza: Bechterev

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)